Trudny dzień na drogach. Kolizje i korki w różnych częściach miasta

TVN Warszawa

Ranni w wypadku na GrójeckiejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Poniedziałek na warszawskich drogach upłynął pod znakiem kolizji. Po południu trzy samochody osobowe zderzyły się na Mokotowie. Były zderzenia na Trasie Siekierkowskiej i na zjeździe z trasy S8. Skutkiem były poważne utrudnienia w ruchu.

Do zderzenia na Mokotowie doszło przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z Narbutta.

- W zderzeniu brały udział dwa volva i kia. Na miejscu są straż pożarna i pogotowie ratunkowe - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak zastrzegał Robert Dziubak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, nie było żadnych osób zakleszczonych w pojazdach. Jedna kobieta została przewieziona do szpitala.

Samochody na barierkach

Na Woli doszło do kolizji przy zjeździe z Trasy Toruńskiej. - Kierująca samochodem uderzyła w barierki na zjeździe w aleję Prymasa Tysiąclecia - mówiła Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Jak ostrzegał nasz reporter, korek w kierunki Woli tworzy się już na wysokości mostu Grota-Roweckiego. Usuwanie skutków kolizji wydłużyło podróż innych kierowców - przy uszkodzonych barierkach były elementy uszkodzonej mazdy.

Do kolejnej kolizji doszło przy wjeździe na Trasę Siekierkowską. - Volvo uderzyło w barierki na estakadzie z Płowieckiej w kierunku Mokotowa - opisywał Węgrzynowicz. Zablokowany był prawy pas ruchu. To już czwarta kolizja na Trasie Siekierkowskiej w poniedziałek.

Trudny poniedziałek

Wcześniej pisaliśmy także o kolizji na Trasie Łazienkowskiej, potrąceniu 14-latka na Popularnej i zderzeniu trzech tramwajów na Ochocie.

Po feriach zimowych na ulicach znacznie znacznie zwiększył się ruch. Nie sprzyja pogoda. - Kierowcy powinni zwolnić i dostosować prędkość do warunków na drodze, pada deszcz, wieje wiatr i jest ślisko - ostrzegał Węgrzynowicz.

kk/b