Trudne warunki na ulicach. "Korki, wypadki, zepsute auta"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKorki na Trasie Łazienkowskiej

Trudne wtorkowe popołudnie na stołecznych ulicach. Zakorkowane były ważne arterie: Trasa Łazienkowska, Wisłostrada, Wał Miedzeszyński, trasa S8 - tu kierowcy tracili cenne minuty. Wypadki, kolizje i zepsute samochody potęgowały zatory.

Od godz. 15 relacjonowaliśmy sytuację na mieście. Nasz reporter miał ręce pełne roboty.

Zaczęło się od zakorkowania mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich przez citroena. Kierowca wpadł w poślizg i auto przewróciło się na bok.

"Kierowca wpadł w poślizg"
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Trudna sytuacja była także na Wisłostradzie i trasie S8. Na arterii w kierunku Gdańska zderzyły się trzy samochody. Na Trasie S8 w rejonie skrzyżowania z ul. Słowackiego zepsuł się seat.

Utrudnienia na trasie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Natomiast na Trasie Łazienkowskiej pas zablokował hyundai. To wystarczyło, aby kierowcy od strony Ochoty utknęli w gigantycznych korkach.

Korki spotęgowało także popołudniowe zderzenie dwóch aut na trasie nad rondem Sedlaczka. Dwa pasy były zablokowane. - Kierowcy wysiadają z samochodów - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Korki na Trasie Łazienkowskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Zepsute samochody, które blokują jezdni, to obecnie plaga. - Wszystkiemu winne słabej jakości paliwo, które przy tak niskich temperaturach, zamarza - wyjaśniał Marcinczak.

Policja poinformowała także, że dochodziło do kolizji. - Są trudne warunki. Jest ślisko. Część kierowców jeździ niestety wciąż na letnich oponach i dlatego dochodzi do niegroźnych kolizji, które potęgują utrudnienia - mówił Robert Opas ze stołecznej policji.

Wypadek na Wybrzeżu Helskim
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Nie lepsza sytuacja była po prawej stronie Wisły. Korki utworzyły się na Wybrzeżu Helskim i Wale Miedzeszyńskim.

su/sk