Ulice

Trasa Toruńska stanęła. "Korek od Żoliborza po Targówek"

Ulice

Artur /warszawa@tvn.plKorek od Żoliborza po Targówek

W sobotę po południu na Trasie Toruńskiej kierowcy napotkali korki. Powód? Prace drogowe. Kolejne utrudnienia szykują się w niedzielę.

- Korek utworzył się na wszystkich pasach – relacjonował przed 18.00 z al. Armii Krajowej Wiktor Paul, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Informował, że utrudnienia w ruchu w stronę Bródna zaczęły się na wysokości ul. Broniewskiego.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Policja podała, że nie ma zgłoszeń o wypadkach drogowych w tym miejscu. - Najprawdopodobniej chodzi o prace drogowe – poinformowało biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Te przypuszczenia potwierdził dyżurny ruchu. Jak przekazał, chodzi o prace przy wiaduktach w rejonie Marywilska-Głębocka. – Korek piętrzy się od Żoliborza – dodał dyżurny. Ostrzegał, że w rejonie Głębockiej do dyspozycji jest jeden pas. - Utrudnienia potrwają do 20.00 i powtórzą się w niedzielę - podkreślił.

W informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czytamy o zmianach na S8, w rejonie ulic Marywilskiej i Głębockiej:

"(...) w rejonie węzła Głębocka w związku z prowadzeniem prac na wiaduktach:

- W dniu 28.09, w godz. 8.00-20.00 – zamknięta zostanie dla ruchu północna jezdnia (kierunek Warszawa). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni.

- 29.09, w godz. 7.00-20.00 – zamknięta zostanie dla ruchu południowa jezdnia (kierunek Marki). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni.

Planuje się wprowadzić czasową zmianę organizacji na trasie głównej S8 w rejonie węzła Marywilska, w związku z remontem dwóch łącznic zjazdowych z Trasy Toruńskiej, polegającą na zamknięciu dla ruchu południowej jezdni trasy głównej S8 w rejonie węzła Marywilska (kierunek Marki) w najbliższe dwa weekendy: 28-29.09 i 5-6.10, w godz. 07.00 – 18.00. Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni."

W NIEDZIELĘ RUCH W WARSZAWIE UTRUDNI TEŻ MARATON WARSZAWSKI - CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

lata/mz

Źródło zdjęcia głównego: Artur /warszawa@tvn.pl

Pozostałe wiadomości