Trasa Toruńska: samochód stanął w płomieniach

Warszawa

Soosel / Kontakt 24Pożar auta na Trasie Toruńskiej

Na Trasie Toruńskiej zapalił się samochód osobowy. Jak podała straż, pożar był rozwinięty, ale nikomu nic się nie stało. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy.

Pierwsze informacje i film z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak podał Reporter 24, wszystko wydarzyło się w poniedziałek około godziny 20.30. "Zapaliło się auto na Trasie Toruńskiej w kierunku Łodzi, na wysokości Żerania. Nikomu nic się nie stało. Policja zablokowała przejazd. Strażacy ugasili pożar" - opisywał Soosel.

Straż potwierdziła te informacje. - Zgłoszenie o sprawie dostaliśmy o 20.28. Był to rozwinięty pożar samochodu osobowego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na pożar i zakręceniu zaworu dopływu gazu, bo samochód był wyposażony w instalację gazową - powiedział nam starszy kapitan Michał Konopka z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

Jak dodał, działania strażaków trwały około godziny. W akcji brały udział dwa zastępy. - Nie mam informacji, aby ktoś został poszkodowany - poinformował.

kw/mś