Trasa Toruńska: 2 km w 50 minut

SKrzyżowanie Trasy Toruńskiej i ul
SKrzyżowanie Trasy Toruńskiej i ul
SKrzyżowanie Trasy Toruńskiej i ul

W czwartek po południu kierowcy znów utknęli w gigantycznym korku na Trasie Toruńskiej. - Odcinek od ul. Obozowej do ul. Marymonckiej przejechałem w 50 minut, a odcinek ten ma około 2 km - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Ruchem na miejscu kierowała policja.

W środę wieczorem, w związku z budową ekranów akustycznych na Trasie Toruńskiej, zamknięty został przejazd wiaduktami nad ul. Łabiszyńską. Kierowcy muszą jeździć dołem, czyli przez rondo.

W czwartek od rana jednak zamiast jechać, stali w gigantycznych korkach. Po porannym paraliżu, po południu sytuacja się powtórzyła.

Intrernauci na forum tvnwarszawa.pl i na warszawa@tvn.pl zwrócili uwagę, że drogowcy zmieniając organizację ruchu, zapomnieli o przeprogramowaniu świateł.

"Wszystko przez światła"

"Problemem nie jest przejazd dołem tylko długość zielonego w ciągu Trasy Toruńskiej (15 sekund) i w ciągu Łabiszyńskiej (1 minuta)" - pisze Ala.

O godzinie 10 przez rondo przy Łabiszyńskiej przejeżdża w 1 cyklu świateł 4 samochody (x3 pasy = 12 aut). Przecież to jest absurd na trasie, którą codziennie przejeżdża 150 tys. aut! - dodaje Agnieszka.

Policja kieruje ruchem

Sytuację starali się opanować policjanci. - Byliśmy na miejscu kilka razy. Pomagamy kierowcom także w popołudniowym szczycie - informuje Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Oleszczuk przyznaje, że korki powoduje źle ustawiona sygnalizacja świetlna. - Na naszą prośbę wyłączone zostały światła, ale to nie przyniosło upragnionego skutku - dodaje.

"Nie da się inaczej"

Drogowcy zmienili organizację ruch na Trasie Toruńskiej, żeby dokończyć budowę tuneli. - Taka organizacja będzie obowiązywać do końca kwietnia. Powiem bez ogródek: nie da się inaczej. Trzeba wykończyć tunele i nie można tego zrobić "nad ruchem" samochodowym - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wytrzymajmy jeszcze chwilę, mam nadzieję że jeszcze przed Euro będziemy śmigać 7-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej - przypomina na pocieszenie kierowcom.

su/par

Pozostałe wiadomości