Trasa Siekierkowska zakorkowana. Wciąż trwają prace przed mostem

Ulice

Trwają prace na Trasie SiekierkowskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Kierowcy korzystający z Trasy Siekierkowskiej nadal muszą się liczyć z utrudnieniami na tej drodze z powodu prac naprawczych.

Wszystko za sprawą wymiany dylatacji mostu, o czym informowaliśmy w piątek. Z powodu prac, kierowcy jadący w stronę Mokotowa muszą liczyć się z dużym utrudnieniami na trasie.

Reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński był na miejscu. - Korek nadal jest ogromny, ciągnie się aż od Płowieckiej. Ale widać, że robotnicy kończą już swoje prace - informował po godzinie 7. - Asfalt został wylany i wygląda na to, że trwają prace wykończeniowe w tym miejscu - dodał.

Dylatacja mostu do remontu

Jak informował jeszcze w sierpniu Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich, początkowo działania przy moście miały być drobnymi pracami konserwacyjnymi. - Po odsłonięciu [nawierzchni - red.] okazało się, że musimy zwiększyć ich zakres. Wymienimy urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu - mówił.

Jak dodawał, prace potrwają do końca września. - Będziemy zamykać ruch dla poszczególnych jezdni połówkami, tak jak zrobiliśmy to obecnie - zaznaczał.

Prace na Trasie Siekierkowskiej będą w prowadzone w trzech miejscach. ZDM zapowiada, że w następnej kolejności robotnicy pojawią się nad węzłem nad Czerniakowską oraz na zjeździe z ulicy Płowieckiej. W tych miejscach także wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne. Drogowcy zapowiadają, że o nadchodzących utrudnieniach będą informowali na bieżąco.

ab/pm