Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Tramwaje znikają z Kasprzaka. Wrócą z metrem, za dwa lata

  Ulice

  Tramwaje znikają z KasprzakaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4

  Od poniedziałku budowa metra na Woli przyniesie poważne utrudnienia dla pasażerów. Na dwa lata tramwaje znikają z Prostej, Kasprzaka i Skierniewickiej.

  Zmiany wchodzą w życie w poniedziałek rano.

  "Na Kasprzaka rozpocznie się budowa szybu wydobywczego dla tarcz TBM drążących tunele II linii metra. Tarcze będą drążyły tunele z budowanej stacji Księcia Janusza w kierunku stacji Rondo Daszyńskiego. Gdy dotrą na Kasprzaka i skończą pracę, trzeba będzie je wyjąć spod ziemi. Dlatego na końcu komory torów odstawczych za stacją wybudowany zostanie szyb przez który dźwig wydobędzie rozmontowane tarcze na powierzchnię" - wyjaśniają urzędnicy.

  Jakie zmiany dla pasażerów?

  Tramwaje przestaną kursować ulicami Kasprzaka, Prostą i Skierniewicką na odcinku od ronda ONZ do Wolskiej. I tak będzie przez dwa lata.

  Fragment torów na Skierniewickiej na odcinku od Wolskiej do Siedmiogrodzkiej ma być wykorzystywany. Tramwaje będą tam jeździć, ale tylko w jednym kierunku i tylko na potrzeby funkcjonowania zajezdni tramwajowej na Woli.

  W związku z zamknięciem torów, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował zmiany w komunikacji tramwajowej. Zaczną one obowiązywać od poniedziałku, 24 lipca. Linia 10 pojedzie zmienioną trasą Wolską, aleją "Solidarności", skręci w al. Jana Pawła II i dalej swoją trasą. Linia 44 zostanie przywrócona, choć na zmienionej trasie: Plac Narutowicza - Grójecka - pl. Zawiszy - Towarowa - Okopowa - al. Solidarności - Wolska - Cmentarz Wolski. Linia 70 zostanie natomiast zlikwidowana, a ostatnim dniem jej kursowania będzie 21 lipca (piątek). Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków:

  NORBLIN 03 i 04 RONDO DASZYŃSKIEGO 07, 08 i 71 KAROLKOWA 03 i 04 SZPITAL WOLSKI 05 RONDO ONZ 08.

  Ratusz podaje, że we wrześniu planowane są następne zmiany w ruchu w tym rejonie.

  Zmiany przez budowę metratargeo

  Trzy nowe stacje

  Stacja metra "Płocka" to jedna z trzech nowych stacji II linii, które powstaną w kierunku Bemowa w ramach tak zwanego etapu 3+3. Oprócz "Płockiej" planowane przystanki podziemnej kolejki to "Młynów" (pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) i "Księcia Janusza" (pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza). Ten odcinek metra rozbuduje turecka firma Gulermak za ponad 1,1 mld zł.

  ran/r