Tramwaje i samochody na objazdach. Do "Mordoru" tylko autobusem

Warszawa

Etap III objazdy | infoulice.um.warszawa.pl
Etap III Wołoska Domaniewska | infoulice.um.warszawa.pl
Etap III Wołoska przy Uniechowskiego | infoulice.um.warszawa.pl
Etap I objazdy | infoulice.um.warszawa.pl
Etap I Wołoska przy Konstruktorskiej | infoulice.um.warszawa.pl
Etap II objazdy | infoulice.um.warszawa.pl
Etap II Wołoska Domaniewska | infoulice.um.warszawa.pl
Etap III objazdy | infoulice.um.warszawa.pl
Etap III Wołoska Domaniewska | infoulice.um.warszawa.pl
Etap III Wołoska przy Uniechowskiego | infoulice.um.warszawa.pl
Etap I objazdy | infoulice.um.warszawa.pl
Etap I Wołoska przy Konstruktorskiej | infoulice.um.warszawa.pl
Etap II objazdy | infoulice.um.warszawa.pl

Przez cały sierpień trwać będzie remont torowiska na skrzyżowaniach Wołoskiej z Konstruktorską i Uniechowskiego. To kolejne remonty torów na Służewcu. Utrudnienia czekają również kierowców.

Remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej z Konstruktorską i Uniechowskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę i potrwa do 30 sierpnia. Prace zostaną podzielone na trzy etapy.

Etap pierwszy rozpocznie się w sobotę i potrwa do 10 sierpnia. Zamknięte będą przejazdy przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Konstruktorskiej oraz Uniechowskiego. Objazd poprowadzony zostanie przez ulicę Domaniewską.

Etap drugi potrwa od 11 do 20 sierpnia. Remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej. Zostanie jednak uruchomiony przejazd na wysokości ulicy Konstruktorskiej i Uniechowskiego.

Ostatni, trzeci etap rozpocznie się 21, a zakończy 30 sierpnia. Wyremontowany będzie łuk torów z ul. Wołoskiej w ul. Marynarską. Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Uniechowskiego a Marynarską.

We wszystkich etapach prac remontowych, wzdłuż torowiska będą zamknięte dwa skrajne pasy ruchu.

Autobusy zamiast tramwajów

Tramwaje zaczną ponownie dojeżdżać do "Mordoru" we wrześniu. Do tego czasu dojazd do zagłębia biurowego na Służewcu ułatwić mają dwie zastępcze linie autobusowe.

Trasa linii Z-1: MALCZEWSKIEGO – Puławska – Woronicza (powrót: Krasickiego – Malczewskiego – Puławska) –Samochodowa – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – Wynalazek (powrót Marynarską) – WYNALAZEK. Autobusy, w godzinach porannego szczytu będą podjeżdżały na przystanki co 5 minut, a poza szczytem i w święto co kwadrans.

Trasa linii Z-2: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC. Autobusy będą kursowały jedynie w godzinach porannego szczytu, z częstotliwością 5 minut.

Częściej kursować będzie autobus numer 218 - co 5 minut, co kwadrans poza szczytem i w święta. Rozkład ma zostać skoordynowany z liniami zastępczymi.

Innymi trasami pojadą także autobusy numer 136 i 138, które pojawią się na ul. Woronicza, Racjonalizacji i Konstruktorskiej.

Dodatkowo linia tramwajowa numer 17 zostanie skierowana na trasę skróconą do pętli Woronicza. 18 zamiast ul. Woronicza pojedzie ul. Puławską do pętli Metro Wilanowska.

Samochody też pojadą objazdami

Przebudowa ul. Wołoskiej to jednak utrudnienia nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na zmiany muszą przygotować się także kierowcy. Najważniejszą z nich będzie wyłączony ruch na ul. Wołoskiej, od Woronicza do Konstruktorskiej. Będzie można dojechać jedynie do ul. Garażowej od skrzyżowania z ul. Domaniewską. Zamknięty odcinek ulicy będzie można objechać ul. Racjonalizacji i Konstruktorską lub ul. Domaniewską i Samochodową.

Ponadto zmieni się także organizacja ruchu na ul. Odyńca, która ponownie stanie się dwukierunkowa.Podobnie jak w przypadku zmian tramwajowych, taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do początku września.

Zobacz materiał TVN24 o na temat Mordoru:

Jak przeżyć w Mordorze?
TVN24

ło/r