Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Tramwajarze otworzyli Targową

Ulice

| Reuters, bbc.co.uk, PAPKończą się prace na rogu Targowej i 11 listopad / fot. TVN Warszawa

Koniec objazdów w rejonie skrzyżowania Targowej z 11 listopada. Od soboty ruch już odbywa się tam normalnie.

Tramwajarze zakończyli układanie krótkiego fragmentu torów, który w czasie budowy metra w rejonie Dworca Wileńskiego będzie stanowił część tramwajowego objazdu całej okolicy.

- Zostanie nam tylko podwiązanie nowego fragmentu do istniejących torów na obu ulicach. To jednak zrobimy dopiero, gdy teren budowy stacji Dworzec Wileński zostanie ogrodzony - mówi Teresa Kotwica z Tramwajów Warszawskich. - To zajmie jeden dzień - dodaje.

Autobusy wracają na trasy

- Targowa jest już przejezdna - usłyszeliśmy w Zarządzie Transportu Miejskiego. Wrócić na swoje stałe trasy mają autobusy jadące w kierunku placu Hallera. Zamiast Wileńską i Inżynierską pojadą Targową i Ratuszową (a 169 Targową i 11 listopada). Na stałą trasę wróci też 509.

Źródło zdjęcia głównego:  | Reuters, bbc.co.uk, PAP