Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tramwajarze będą pracować w Alejach Jerozolimskich. Utrudnienia

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRozjazdy do remontu

Tramwajarze biorą się za remont torów w Alejach Jerozolimskich. Prace obejmą rozjazdy na wysokości placu Starynkiewicza.

Początek prac zaplanowano na rano w czwartek 20 lipca. Będą one dotyczyć rozjazdów na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z placem Starynkiewicza.

Brak przejazdu

"W pierwszym etapie prac nie będzie przerw w kursowaniu tramwajów, będą natomiast zmiany w ruchu drogowym" - zastrzega urząd miasta.

Zamknięty będzie przejazd przez tory pomiędzy Żelazną a Lindleya i placem Starynkiewicza. Ratusz proponuje objazd.

Jadący Żelazną będą musieli skręcić w prawo w Jerozolimskie w kierunku placu Zawiszy. A wyjeżdżający z ulicy Lindleya będą mogli tylko skręcić w Jerozolimskie w kierunku alei Jana Pawła II. "Objazd w tej relacji będzie poprowadzony ulicami Towarową i Raszyńską lub aleją Jana Pawła II i ulicą Chałubińskiego. Dodatkowo, w rejonie skrzyżowania zwężona o jeden pas będzie jezdnia Alej Jerozolimskich w kierunku centrum" - zastrzegają urzędnicy.

Skręt z Alej w prawo na placu Starynkiewicza będzie zamknięty do 5 sierpnia. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do 18 sierpnia. Oprócz wymiany rozjazdów zaplanowano wymianę nawierzchni. Jak zaznacza ratusz, po zakończeniu robót przy torowisku, w weekend 19-20 sierpnia, zaplanowana jest wymiana nawierzchni jezdni Alej Jerozolimskich (w kierunku centrum) na odcinku od placu Zawiszy do placu Starynkiewicza.

Organizacja ruchu w Jerozolimskich
ZTM

Autobusy na objazdy

Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe: 157 w kierunku krańca Gwiaździsta od placu Zawiszy pojadą ulicą Towarową, Srebrną, Twardą do Żelaznej; 159 w kierunku krańca Blue City pojadą ul. Koszykową i Raszyńską.

Składy nie będą jeździły Alejami Jerozolimskimi w niedzielę 30 lipca. "Wtedy tramwajarze zamontują rozjazd nakładkowy w Alejach Jerozolimskich po zachodniej stronie ronda Czterdziestolatka i od poniedziałku 31 lipca dwukierunkowe tramwaje będą jeździły pomiędzy Rondem Waszyngtona a Dworcem Centralnym" - zaznacza urząd miasta.

Normalny ruch wróci 21 sierpnia.

CZYTAJ TEŻ O PLANOWANEJ PRZEBUDOWIE MIODOWEJ:

Przejazd ulicą MiodowąLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/pm