Tramwajarze będą pracować w Alejach Jerozolimskich. Utrudnienia

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRozjazdy do remontu

Tramwajarze biorą się za remont torów w Alejach Jerozolimskich. Prace obejmą rozjazdy na wysokości placu Starynkiewicza.

Tramwajarze biorą się za remont torów w Alejach Jerozolimskich. Prace obejmą rozjazdy na wysokości placu Starynkiewicza.

Początek prac zaplanowano na rano w czwartek 20 lipca. Będą one dotyczyć rozjazdów na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z placem Starynkiewicza.

Brak przejazdu

"W pierwszym etapie prac nie będzie przerw w kursowaniu tramwajów, będą natomiast zmiany w ruchu drogowym" - zastrzega urząd miasta.

Zamknięty będzie przejazd przez tory pomiędzy Żelazną a Lindleya i placem Starynkiewicza. Ratusz proponuje objazd.

Jadący Żelazną będą musieli skręcić w prawo w Jerozolimskie w kierunku placu Zawiszy. A wyjeżdżający z ulicy Lindleya będą mogli tylko skręcić w Jerozolimskie w kierunku alei Jana Pawła II. "Objazd w tej relacji będzie poprowadzony ulicami Towarową i Raszyńską lub aleją Jana Pawła II i ulicą Chałubińskiego. Dodatkowo, w rejonie skrzyżowania zwężona o jeden pas będzie jezdnia Alej Jerozolimskich w kierunku centrum" - zastrzegają urzędnicy.

Skręt z Alej w prawo na placu Starynkiewicza będzie zamknięty do 5 sierpnia. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do 18 sierpnia. Oprócz wymiany rozjazdów zaplanowano wymianę nawierzchni. Jak zaznacza ratusz, po zakończeniu robót przy torowisku, w weekend 19-20 sierpnia, zaplanowana jest wymiana nawierzchni jezdni Alej Jerozolimskich (w kierunku centrum) na odcinku od placu Zawiszy do placu Starynkiewicza.

Organizacja ruchu w Jerozolimskich
ZTM

Autobusy na objazdy

Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe: 157 w kierunku krańca Gwiaździsta od placu Zawiszy pojadą ulicą Towarową, Srebrną, Twardą do Żelaznej; 159 w kierunku krańca Blue City pojadą ul. Koszykową i Raszyńską.

Składy nie będą jeździły Alejami Jerozolimskimi w niedzielę 30 lipca. "Wtedy tramwajarze zamontują rozjazd nakładkowy w Alejach Jerozolimskich po zachodniej stronie ronda Czterdziestolatka i od poniedziałku 31 lipca dwukierunkowe tramwaje będą jeździły pomiędzy Rondem Waszyngtona a Dworcem Centralnym" - zaznacza urząd miasta.

Normalny ruch wróci 21 sierpnia.

CZYTAJ TEŻ O PLANOWANEJ PRZEBUDOWIE MIODOWEJ:

Przejazd ulicą MiodowąLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/pm

Pozostałe wiadomości