Tramwaj uderzył w samochód i wypadł z torów

Ulice


Zderzenie tramwaju linii 9 z samochodem osobowym w al. Waszyngtona. Jedna osoba została ranna. W wyniku zderzenia skład wykoleił się. Pierwsze informacje i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu z ul. Niekłańską. - Kierowca samochodu osobowego wjechał na torowisko w niedozwolonym miejscu i wtedy doszło do zderzenia - wyjaśniła Agnieszka Hamelusz ze stołecznej policji. - Kierowca został ranny, trafił do szpitala - dodała.

Objazdy

W wyniku zderzenia tramwaj linii 9 wykoleił się. Składy nie kursowały w kierunku ronda Wiatraczna. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził objazdy.

Linii 9, 24 oraz 25 jadące w kierunku RONDA WIATRACZNA, od przystanku Rondo Waszyngtona, kierowane były na trasy objazdowe przez al. Zieleniecką –ul. Zamojskiego do ul. Grochowskiej . Linia 25 dojeżdżała do pętli RONDO WIATRACZNA do pętli GOCŁAWEK dojeżdżały linie 9 i 24.

W przeciwnym kierunku ruch odbywał się normalnie.

W zamian za brakujące linie tramwajowe w al. Waszyngtona, autobusy linii 521 zatrzymywały się na KAŻDYM PRZYSTANKU na trasie od Ronda Waszyngtona do Ronda Wiatraczna.

Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Wykolejona linia "77"

To nie jedyne utrudnienia w tym rejonie. Chwilę po wypadku tramwaj linii 77 wykoleił się tuż przy pętli RONDO WIATRACZNA, blokując przez to wjazd składom jadącym ul. Grochowską jak również al. Waszyngtona.

su/par

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula / tvnwarszawa.pl