Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Tramwaj śmiertelnie potrącił mężczyznę. "Przechodził w niedozwolonym miejscu"

Ulice

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek w al. Solidarności

W al. Solidarności tramwaj śmiertelnie potrąci pieszego, który przechodził w niedozwolonym miejscu. Zablokowane były tory w kierunku Pragi.

- Tramwaj linii 23 jadący w kierunku Pragi śmiertelnie potrącił pieszego przy ul. Żelaznej, na wysokości urzędu dzielnicy Wola – relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Informacje te potwierdza policja. - Mężczyzna przechodził przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Został potrącony przez tramwaj, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu – mówi Piotr Świstak z biura prasowego stołecznej policji. - Motorniczy był trzeźwy - dodaje.

Na miejscu są też strażacy, pogotowie i służby Tramwajów Warszawskich. Zablokowany był lewy pas al. Solidarności prowadzący w stronę Pragi. – Ale ruch jest nieduży - zastrzegał Krysztofiński.

Utrudnienia w ruchu

Nie jeździły też tramwaje w obu kierunkach. - Utworzył się korek na torach – mówił reporter po godz. 15.

Po 16.30 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że ruch w kierunku Okopowej został wznowiony. Przed godz. 18 ruch odbywał się już normalnie.

ran/b