Tragiczny wypadek pod Warszawą. Kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek w Strzykułach

67-letni kierowca audi potrącił mężczyznę na skrzyżowaniu ulic Sochaczewskiej i Wieruchowskiej w Strzykułach pod Warszawą. Jak poinformowała policja, pieszy zmarł na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 18. - Kierowca śmiertelnie potrącił 66-letniego mężczyznę. Na miejsce udał się prokurator. Droga, na której doszło do potrącenia, była zamknięta na odcinku jednego kilometra - poinformowała Magdalena Bieniak z komendy stołecznej policji. Dodała też, że kierowca audi był trzeźwy.

Reporter tvnwarszawa.pl, który jest na miejscu, relacjonuje, że samochód jest mocno rozbity. - Ma uszkodzony dach, pękniętą przednią szybę, a także uszkodzone elementy deski rozdzielczej. Z tego wynika, że siła uderzenia musiała być bardzo duża - zauważa Artur Węgrzynowicz.

"Dobrze oznakowane przejście"

Nasz reporter mówi, że policja prowadzi oględziny i pomiary. - Pieszy znajduje się około 50 metrów za przejściem dla pieszych. Kawałek dalej stoi uszkodzony samochód. Na czas akcji służb wyłączono z ruchu ulicę Sochaczewską na odcinku od Strzykulskiej do Świerkowej - dodaje Węgrzynowicz.

I podkreśla, że przejście dla pieszych jest dobrze oznaczone i oświetlone. - Widzę kilka latarni, a także znaki poziome i pionowe - podsumowuje nasz reporter.

Z powodu wypadku autobusy podmiejskiej linii 743 zostały skierowane na objazdy.

md/pm