Ulice

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby

Ulice

[object Object]
Wypadek w powiecie otwockimTVN24
wideo 2/2

W miejscowości Zabieżki (powiat otwocki) pod Warszawą na przejeździe kolejowym pociąg zderzył się z samochodem osobowym. Jak podaje policja, nie żyją dwie osoby.

- Pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Pilawa zderzył się z fordem galaxy, który wjechał na strzeżony przejazd kolejowy z sygnalizacją świetlną i dżwiękową – mówi Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

W wyniku zderzenia zginęły dwie osoby. - To małżeństwo - kobieta w wieku 35 lat i mężczyzna, lat 37 - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku.

"Zignorował czerwone światło"

- Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury – zaznacza Świstak.

Na miejsce przyjechała straż pożarna. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, pociąg po uderzeniu w auto przejechał jeszcze około 400 metrów.

- Nikt z pociągu nie został ranny. Pasażerowie zostali zabrani autobusem. Zablokowany jest przejazd przez tory w obu kierunkach - dodaje Marcinczak.

O okolicznościach wypadku mówią również kolejarze. - W okolicach stacji Zabieżki na linii pomiędzy Otwockiem a Pilawą kierowca samochodu nie zatrzymał się przed włączoną sygnalizacją przed przejazdem kolejowo-drogowym, zignorował czerwone światło i wjechał pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa Zachodnia-Pilawa - mówi Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak dodaje, w wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące samochodem zginęły.

- To przejazd, na którym znajduje się sygnalizacja świetlna. Przejazd nie jest chroniony przez dróżnika i zapory - poinformował Daniel Niezdropa. - Nie wskazujemy na razie przyczyny i winnych. Będziemy badać okoliczności tego zdarzenia - dodał.

Wznowiono ruch pociągów

- Od 14.30 przywróciliśmy ruch pociągów na trasie Otwock - Pilawa" - powiedział Karol Jakubowski. Obecnie - jak dodał - pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem, a opóźnienia mogą mieć tylko te, które stały w związku z wypadkiem.

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran, PAP

Pozostałe wiadomości