Tragiczny wypadek na krajowej "7". Nie żyje kobieta

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek w Łazach

Na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Łazy doszło w niedzielę do śmiertelnego wypadku. Nie żyje 45-letnia kobieta.

Do wypadku doszło około godziny 9.40. Dwa samochody zderzyły się przy skrzyżowaniu alei Krakowskiej i ulicy Łączności.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący toyotą wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Jego samochód zderzył się z nadjeżdżającym BMW - informował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

I dodał, że pasażerka BMW zginęła na miejscu. - Kierowca został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedział Świstak. Początkowo pojawiły się informacje, że ofiarą wypadku była młoda kobieta. Jak później przekazał Jarosław Sawicki z piaseczyńskiej policji, miała ona 45 lat, a autem kierował 64-latek.

- Toyotą również podróżowały dwie osoby. Obie nie wymagały pomocy medycznej - przekazał nam Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Utrudnienia w obu kierunkach

Na miejscu były dwie karetki pogotowia, trzy zastępy straży pożarnej i dwie załogi policji. Wezwany został również prokurator.

Jak wyjaśnił Darmofalski, auta zderzyły się na środku skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Początkowo zablokowany był przejazd w obu kierunkach.

Kierowcy jadący w stronę Grójca byli kierowani na objazd przez Sękocin. - Na jezdni w kierunku Warszawy ruch odbywa się tylko jednym pasem - ostrzegał Sawicki. Było to związane z usytuowaniem BMW, które wpadło na słupy w pasie oddzielającym jezdnie.

Śmiertelny wypadek w Łazach
Mapy Targeo

Zobacz też materiał o śmiertelnym wypadku pod mostem Poniatowskiego:

Śmiertelny wypadek pod mostem Poniatowskiego
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

kk/ec