Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

"Tradycyjny" korek na Modlińskiej

Ulice

| rp.pl, cryptzone.comPoranek na Tarchominie / fot. Wojciech Tumasz

Niestety, białołęckiej tradycji znów stało się zadość. Ulica Modlińska od rana stanęła w gigantycznym korku. Dzięki interwencji policji przejezdny jest buspas.

Niestety, powtórzyła się sytuacja z minionego tygodnia: autobusy stały na ulicach Tarchomina w korku, a pasażerowie szli na piechotę w kierunku Modlińskiej i dalej, w kierunku Żerania.

Lepiej od Płochocińskiej

- Mostem Grota-Roweckiego jedzie się szybko, ale dojechać do niego to już spory problem. Wszystko przez wąskie gardło przy remoncie wiaduktu nad kanałem Żerańskim - twierdzi Lech Marcinczak, reporter TVN Warszawa.

Z Tarchomina do mostu jedzie się około 40 minut. - Kierowcy radzą sobie na różne sposoby. Widziałem panie, które się malują i panów, którzy się golą - relacjonuje Marcinczak.

Luźniej robi się dopiero na wysokości Płochocińskiej.

Policja łapie na buspasie

Przejezdy jest buspas. Pilnuje go policja.

- Są dwie jednostki policji. Jedna przy Płochocińskiej, druga troszkę dalej w kierunku mostu Grota. Wyłapują kierowców, którzy jadą buspasem - relacjonuje Lech Marcinczak. - Wcześniej tych niepokornych kierowców jest więcej - dodaje.

Poranek na Białołęce / fot. Wojciech TumaszPoranek na Białołęce / fot. Wojciech Tumasz | rp.pl, TVN24

Kolejną przyczyną większych korków na Białołęce jest zamknięcie przejazdu na Klasyków. Czytaj więcej na ten temat.

roody/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | rp.pl, cryptzone.com