Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

"Tłumy, pozytywna atmosfera". Saska Kępa świętowała

Ulice

Atrakcje na Francuskiej i ParyskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Tłumy zebrały się w sobotę na Francuskiej i Paryskiej, by obchodzić Święto Saskiej Kępy. Na chętnych czekały kuchnie z całego świata, wystawy, ale także muzyka.

W sobotę ciąg Paryska-Francuska przejęli piesi. Ulice zostały zamknięte dla ruchu i zmieniły się w deptak z okazji Święta Saskiej Kępy.

- Są tłumy, panuje pozytywna atmosfera - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl, który stawił się na miejscu.

Jedzenie, dzieła sztuki

Deptak został podzielony na różne strefy. Przy Brukselskiej można było znaleźć stoiska z jedzeniem z całego świata, ale również kupić wyroby rzemieślnicze. - Rozstawiły się też różne organizacje, są wystawy dzieł sztuki, miejsce, by poćwiczyć i posłuchać muzyki - informował Szmelter.

Rozstawiono też trzy sceny, na których grają zespoły.

Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem "Jak dobrze mieć sąsiada".

Zmiany dla kierowców

Jak informował urząd miasta, do niedzieli, 26 maja do godziny 12 zamknięte dla samochodów i wyłączone z parkowania były ulice Francuska i Paryska od ronda Waszyngtona do ronda na skrzyżowaniu z ulicami Brukselską i Wersalską.

ran/pm