Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Tiry z holenderską trawą wjechały na Narodowy

Ulice

TVN24Pierwsze tiry na Narodowym

Pierwsze tiry z holenderską trawą dojechały na Narodowy. Kilkanaście ciężarówek ma przewieźć ponad 600 ton trawy. Cała operacja jest wynikiem decyzji UEFA.

- 24 samochody ciężarowe przywiozły trawę na murawę Stadionu Narodowego - mówi Marek Wypychowski, prezes firmy Zielona Architektura, która jest odpowiedzialna za położenie nowej trawy. - Trawa dojechała w bardzo dobrym stanie, w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. W całości będzie ułożona w niedzielę lub poniedziałek, a zobaczyć będzie ją można w następnym tygodniu - dodaje.

Stara za rzadka, za słaba...

- Trawa, która do tej pory leżała na Stadionie Narodowym, mogła nie wytrzymać turnieju, była za rzadka i za słaba - wyjaśniał powody wymiany murawy na antenie TVN24 Wypychowski.

Nowa ma być pięć razy bardziej gęsta i dobrze ukorzeniona. Pomoże w tym system doświetlania i greenkeeperzy, którzy każdego dnia turnieju do godziny 10.00 będą musieli odświeżyć murawę.

Zrywanie trawy z NarodowegoTVN24

as/mz