Tir śmiertelnie potrącił rowerzystę na krajowej "50"

Warszawa

Mapy TargeoŚmiertelne potrącenie na krajowej "50"

Na drodze krajowej numer 50 w powiecie wołomińskim doszło do śmiertelnego potrącenia. Droga była zablokowana w obu kierunkach.

Wypadek wydarzył się w miejscowości Warmiaki, na odcinku krajowej "50" między Mińskiem Mazowieckim a Ostrowią Mazowiecką.

- Około godziny 14.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy. Mamy potwierdzenie, że niestety był to śmiertelny wypadek - mówił Daniel Kwiatkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Utrudnienia w ruchu

Na miejsce wypadku wezwane zostały cztery zastępy straży pożarnej. na miejsce przyjechała też policja. - Na miejsce wypadku jedzie też prokurator - mówił Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

- W sprawie wypadku zostanie wszczęte śledztwo, które wyjaśni jego okoliczności - zaznaczył.

Wyprzedzał rowerzystę

Na podstawie zeznań kierowcy ciężarówki i świadka wypadku, policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia.

– Z ich wyjaśnień wynika, że kierowca samochodu ciężarowego wykonywał manewr wyprzedzania rowerzysty jadącego poboczem. Po zasygnalizowaniu manewru, rozpoczął wyprzedzanie. Wówczas kierowca roweru wykonał manewr skrętu w lewo, tuż pod koła samochodu – przekazał nam we wtorek Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. I dodał, że 60-letni rowerzysta zginął na miejscu. – Kierujący samochodem ciężarowym 55-latek był trzeźwy – zaznaczył policjant.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o śmiertelnym potrąceniu 9-latki przez karetkę w Pruszkowie:

Miejsce tragicznego wypadkuMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

kk