Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tir na torowisku. Tramwaje nie jeździły Okopową

Warszawa

targeoMiejsce utrudnień

Ciężarówka zablokowała torowisko w okolicy skrzyżowania ulic Okopowej i Leszno. Jak podawał ZTM, składy skierowano na objazdy.

Pierwszą informację dostaliśmy na warszawa@tvn.pl: "Nie jeżdżą tramwaje w kierunku północnym oraz 1, 22, 27 w kierunku południowym. Kolejny raz samochód wjechał na torowisko" - napisał Maciej.

Informacje potwierdził rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - Ciężarówka wjechała na torowisko i zablokowała przejazd. Na miejscu są służby, które starają się usunąć pojazd i przywrócić ruch - poinformował Michał Powałka.

Jak podaje policja, kierowca próbował zawrócić - Podczas tego manewru zakopał się i nie mógł wyjechać - dodała Ewa Sitkiewicz.

Wcześniej, linie numer 1, 22 z Okopowej skręcały w al. Solidarności i dalej jechały al. Jana Pawła II. Linia 27 z alei Solidarności kierowała się również w al. Jana Pawła II. Utrudnienia zakończyły się o godz. 7.30.

"Ruch wznowiony. Zakańczane jest kursowanie linii zastępczej Z. Występują opóźnienia w kursowaniu tramwajów" - podał ZTM.

md/b