Te ulice są dziś zamknięte

Ulice

TVN24Sytuacja przy Cmentarzu Północnym

Od 29 do 31 października oraz 1 listopada część ulic wokół stołecznych nekropolii będzie całkowicie wyłączona z ruchu lub dopuszczona tylko dla komunikacji miejskiej. Ratusz wyznaczył parkingi dla przyjeżdżających samochodami.

Jak każdego roku w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych i 1 listopada przy stołecznych nekropoliach wyłączanych jest część ulic dla ruchu kołowego. Auta trzeba będzie zostawić dalej od cmentarzy i dojść do nich pieszo. Jak podaje ratusz, priorytet będzie miała komunikacja miejska. O przygotowanych dodatkowych liniach informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Cmentarz Bródnowski

Od soboty 29 października do 1 listopada samochodami nie przejedziemy ulicami i przez skrzyżowania: Rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada (od ul. Letniej) i S. Starzyńskiego, św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej, św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli, Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego, Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej, Smoleńska i Gościeradowska, Kołowa od św. Wincentego do Handlowej, Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej, Staniewicka.

Ponadto, w tych dniach na ulice Smoleńska i Witebska będą jednokierunkowymi. Kierowcy zmierzający do bródnowskiego cmentarza zostaną skierowani od ul. Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i L. Kondratowicza do parkingów przy ulicach S. Boliwara, Żuromińskiej i Gilarskiej lub z Trasy AK ulicą P. Wysockiego do parkingów przy ulicach P. Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty. W poniedziałek, 31 października przejezdne będą ulice: zachodnia jezdnia (w kierunku Pragi) ul. św. J. Odrowąża od ul. Matki Teresy z Kalkuty do ul. S. Starzyńskiego, P. Wysockiego od W. Syrokomli do Matki Teresy z Kalkuty, Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego, Staniewicka.

Cmentarz Bródnowski w dniach 29-30.10 i 1.11UM
Cmentarz Bródnowski w dniu 31 listopadaUM
Cmentarz Powązkowski i Wojskowy 29-30.10 i 1.11UM

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy

Tam zamknięte dla ruchu samochodów będą ulice: Powązkowska od ul. Okopowej do ul. Tatarskiej oraz od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej, zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od Ronda Zgrupowania AK Radosław do ul. M. Anielewicza. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ulicach: Elbląskiej, Z. Krasińskiego, J. Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (od ul. Duchnickiej do ul. L Rydygiera).

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy w dniu 31 październikaUM

Kierowcy pojadą 
od Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów przy J. Ostroroga, Wawrzyszewskiej i św. Stanisława; od W. Broniewskiego ulicami: L. Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicach Powązkowskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga; od Towarowej i al. Solidarności ul. Okopową do parkingów przy ul. Okopowej i Dzikiej; od al. Jana Pawła II ul. M. Anielewicza do parkingów przy Okopowej i Dzikiej; ulicami W. Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy tej ostatniej. Od strony al. Prymasa Tysiąclecia i ul. W. Broniewskiego jezdnią boczną Trasy AK w kierunku Ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do parkingu przy ul. gen. S. Maczka.

W poniedziałek, 31 października przejezdna będzie ul. Powązkowska.

Cmentarz Północny w dniach 29-30.10 i 1.11UM

Cmentarz Północny

Dla ruchu samochodów indywidualnych zamknięte będą ulice: Wólczyńska od al. W. Reymonta do ul. K. Wóycickiego, Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej, T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza, Opłotek i Palisadowa, ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej. W sobotę 29 października i 1 listopada zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał na ul. Wólczyńskiej od al. W. Reymonta do T. Nocznickiego oraz od ul. Opłotek do ul. Estrady. Ruch kierowany będzie ulicami Pułkową i K. Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa) do parkingów przy bramie Cmentarza. Do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie możliwy Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego kierowcy dojadą ulicami S. Żeromskiego, al. W. Reymonta i J. Conrada oraz ulicami J. Kasprowicza i Sokratesa do parkingów przy ulicach J. Conrada i Kwitnącej. W poniedziałek, 31 października przejezdne będą ulice Arkuszowa i Wólczyńska od ul. Estrady do ul. J. Conrada.

Cmentarz Północny w dniu 31.10UM
Cmentarz w Rembertowie/ cmentarz w MarysinieUM

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie

Zamknięte będą ulice: Grzybowa od ul. Długiej do Zygmunta III, Korkowa w okolicy cmentarza. 29 października i 1 listopada obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na Korkowej od ul. Kościuszkowców do cmentarza oraz Grzybowej od ul. Sosnowej do Działyńczyków. Kierowcy pojadą al. Komandosów i ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową–Działyńczyków–Dokerów–Fizylierów. 31 października ulice Grzybowa i Korkowa będą przejezdne.

Cmentarz w RembertowieUM

Cmentarz we Włochach

Ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 roku będzie zamknięta dla ruchu samochodów. Zakaz zatrzymywania ulicach Ryżowej od Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. oraz Orłów Piastowskich na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga będzie obowiązywał 29 października i 1 listopada.

Cmentarz w Tarchominie

Kierowcy nie przejadą: ul. J. Mehoffera na odcinku od ul. Topolowej do ul. Myśliborskiej, ul. Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. J. Mehoffera. 
Ponadto, 29 października i 1 listopada na ul. J. Mehoffera na odc. od ul. Modlińskiej do ul. Książkowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania.

Cmentarz WolskiUM

Cmentarz Wolski

Ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i J.K. Ordona oraz Połczyńską i J. Sowińskiego do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza. Na Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a na ulicach Studziennej i J. Sowińskiego jeden kierunek ruchu.

Cmentarz Czerniakowski

29 października i 1 listopada zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał na wschodniej jezdni (w kierunku centrum) ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. B. Limanowskiego.

Cmentarz na Służewie

29 października i 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na Wałbrzyskiej od ul. J.S. Bacha do ul. Dominikańskiej.

Cmentarz w Zerzniu

29 października i 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Trakt Lubelski od ul. Cylichowskiej do ul. Borków.

Dzień Wszystkich Świętych na archiwalnych zdjęciach.

Wszystkich Świętych - zdjęcia archiwalnenac

skw/gp