Tak wygląda tunel w Wawrze. Jest prawie gotowy

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plTunel w Wawrze ma być oddany w listopadzie

80-metrowy tunel dla samochodów, dwa przejścia podziemne dla pieszych, przebudowane ulice: Zwoleńska, Żegańska oraz Patriotów i K. Szpotańskiego. Miasto kończy budowę tunelu i pokazuje inwestycje dziennikarzom. Na miejscu był z kamerą reporter tvnwarszawa.pl.

Tunel ma spiąć dwie części dzielnicy przecięte linią kolejową. Powstaje przy stacji PKP Międzylesie w pobliżu budynku urzędu dzielnicy Wawer.

- Prace są praktycznie wykończeniowe. Oczywiście wymaga położenia wszystkich warstw drogowych. Finał tych prac to wrzesień tego roku. Mam nadzieje, że odbiory będą szybkie, więc oddanie tunelu to kwestia października lub listopada – powiedział Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

80-metrowy tunel

Obiekt powstaje pod torami kolejowymi w ciągu ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej. Jak informuje stołeczny ratusz, długość budowanego odcinka wynosi 830 m, z czego 560 m po nowym śladzie, w tym tunel o długości 80 m.

- Powstają dwa podziemne przejścia dla pieszych – przy stacji kolejowej Międzylesie i przy urzędzie dzielnicy. W ramach zadania przebudowane i udostępnione do ruchu zostały już ulice Zwoleńska, Żegańska oraz Patriotów i K. Szpotańskiego w rejonie tunelu - informuje ratusz.

Inwestycja wiąże się z utrudnieniami w ruchu. W najbliższy weekend od 22 do 25 lipca zachodnia jezdnia ul. Patriotów zostanie jeszcze raz zamknięta. Tam drogowcy mają położyć ostatnią warstwę nawierzchni jezdni.

skw/sk