Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tak się tworzą korki na Wisłostradzie. "Wszystko przez kierowców autobusów"

Warszawa

Cubic /Kontakt 24Korki na Wisłostradzie

Jadące środkowym pasem autobusy w ostatniej chwili skręcają w lewo, skutecznie korkując całą Wisłostradę - taką sytuację zarejestrował jeden z warszawskich kierowców. Film wysłał na Kontakt 24.

Nagrane powstało kilka dni temu, w popołudniowym szczycie. Widać na nim samochody stojące w korku na dojeździe do mostu Poniatowskiego.

Newralgiczny jest tam lewy pas, prowadzący na most. To tu czeka najwięcej samochodów. Autobusy, które za chwilę będą się musiały skierować na przeprawę, jadą tymczasem pasem środkowym.

- W ostatniej chwili próbują zmienić pas na lewy. Tym manewrem całkowicie blokują środkowy pas - opisuje internauta Cubic.

Przypomina przepis mówiący, że kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany. I dodaje, że w tym miejscu nigdy nie ma policji.

Z prośbą o dokładną analizę sytuacji zwróciliśmy się do stołecznej drogówki oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Czekamy na odpowiedzi.

ło/r