Tak burzyli wiadukt na Cierlickiej

Warszawa

| Fakty TVNfot

Sterta gruzu i powyginanych drutów - tyle zostało z wiaduktu nad ulicą Cierlicką. W weekend drogowcy burzyli starą konstrukcję. Zastąpi ją nowa, lepiej dostosowana do odbywającego się poniżej ruchu.

To kulminacja prac remotowych w ciągu ulicy Traktorzystów, które trwają od kwietnia. Do tej pory wyburzono część pomostu nad chodnikiem i przygotowano przyczółek pod nowy pomost.

Nowy zawiśnie wyżej

Wyburzoną konstrukcję zastąpią nowe podpory i przęsła. Konstrukcja zostanie podniesiona do 4 m. Dotychczasowa wysokość wiaduktu (3,8 m) była niewystarczająca dla odbywającego się ulicą Cierlicką transportu towarów. Odczuły to dźwigary obiektu - były regularnie obijane przez samochody ciężarowe.

Cierlicka nieprzejezdna do poniedziałku

W związku z wyburzaniem wiaduktu w piątek wieczorem drogowcy zamknęli ruch na odcinku ul. Cierlickiej. Kierowcy muszą korzystać z objazdów przez al. Tysiąclecia w Piastowie albo przez ul. Dźwigową we Włochach. Na objazdy skierowano też autobusy. Te utrudnienia potrwają do poniedziałku, do 4.00 rano.

Prace do końca września

Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych. Prace mają się zakończyć wraz z końcem września 2011 roku.

Remont wiaduktu w ul. Traktorzystów miał rozpocząć się już w 2010 roku, ale z powodu remontu przejścia podziemnego we Włochach został przełożony.

Burzenie to bardzo powolny proces:

fot
| GriegArr. David Tobin (PRS/BMI) | Jeff Meegan (BMI) | Julian Gallant (PRS) | Rob Kelly (PRS)

Zobacz też zdjęcia zrobione przez Reportera 24, listwa80:

js/mz