Szykują się do budowy wylotówki. "To koniec koszmaru"

GDDKiATak będzie przebiegać nowa trasa

- To początek końca korkowego koszmaru wielu kierowców oraz mieszkańców podwarszawskich Janek i Raszyna – zapowiada GDDKiA. Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na projekt oraz budowę fragmentu trasy S8 Salomea–Wolica. Nowa wylotówka na Kraków i Katowice ma być gotowa do 2015 roku.

Wylotówka na Raszyn to jedna z najbardziej zakorkowanych dróg. Średnio w ciągu doby przejeżdża tędy ponad 61 tys samochodów.

Jak przekonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki nowej drodze ruch w al. Krakowskiej na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna spadnie o około 25 tysięcy pojazdów na dobę.

S8 z dojazdami do "7"

Przetarg został ogłoszony w tzw. systemie "projektuj i buduj". Wykonawca po zaprojektowaniu będzie musiał wybudować odcinek drogi ekspresowej S8 Salomea–Wolica oraz węzeł komunikacyjny, który połączy nową trasę z drogą krajową nr 7 (na odc. Paszków –Opacz-Łopuszańska).

Trasa będzie się zaczynać w węźle "Salomea" z Al. Jerozolimskimi i ul. Nowolazurową. Przetnie Południową Obwodnicę Warszawy w węźle "Opacz" i dalej pobiegnie pomiędzy Raszynem a Michałowicami. W ramach kontraktu powstanie także węzeł "Janki Małe". Tu będzie się rozwidlać na S8 na Wrocław i drogę krajową nr 7 w kierunku Krakowa.

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w listopadzie tego roku.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości