Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Szykują buspas na Górczewskiej

Warszawa

Oznakowanie pojawiło się już przy skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich - fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Z opóźnieniem, ale będzie. Buspas na Górczewskiej miał przynieść ulgę po zmianach związanych z budową metra na Pradze. Dopiero teraz rozpoczęło się jego wytyczanie na jezdni w stronę centrum. Zacznie działać jeszcze w listopadzie.

- Wczoraj zaczęło się malowanie buspasa na ul. Górczewskiej - napisał na warszawa@tvn.pl internauta AG.

- Rzeczywiście, Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zaczął malować buspas. Nowa organizacja ruchu ma być, zgodnie z umową, wdrożona do 30 listopada – potwierdza Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

Tylko do centrum

- Jak tylko ZRiKD zakończy prace, nie będziemy zwlekać z jego uruchomieniem - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Pas dla autobusów będzie obowiązywał na czterokilometrowym odcinku między ul. Powstańców Śląskich a Młynarską, tylko w stronę centrum miasta, i tylko w godzinach szczytu: od 7 do 10 oraz między 14 a 19.

Ulżyć podczas budowy metra

Jak tłumaczył jeszcze we wrześniu w tvnwarszawa.pl inżynier Galas, buspas w ul. Górczewskiej (na odcinku od Powstańców Śląskich do Młynarskiej) ma "pomóc w obsłudze komunikacyjnej po zamknięciu mostu Śląsko-Dąbrowskiego i wprowadzeniu objazdów na Pradze".

Najpierw projekt czekał na weryfikację przez inżyniera. Teraz rozpoczęło się malowanie znaków na jezdni. Na Górczewskiej musi jeszcze pojawić się oznakowanie pionowe.

par/mz