Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Szkoda, gdy prawdziwa legenda motoryzacji ulega wypadkowi"

  TVN Warszawa

  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWiekowy Mustang uszkodzony na Wisłostradzie

  Czerwony ford mustang wylądował na barierkach przy Wisłostradzie. Nie ucierpiał żaden człowiek. Ale mustanga szkoda jakoś bardziej niż współczesnych samochodów.

  Stary samochód barwy czerwonej uderzył w bariery na wysokości ulicy Karowej.

  - Rano, przed zjazdem do tunelu w stronę Mokotowa, stary ford mustang uderzył w bariery. Pięć z nich uległo zniszczeniu. Kierowca został pouczony. Nasza interwencja zakończyła się około godziny 11.45 - mówi Edyta Adamus ze stołecznej policji.

  To ford mustang pierwszej generacji produkowanej w latach 1964-1973. Ceny takiego modelu kształtują się od dwudziestu kilku tysięcy za pojazd do renowacji po niemal dwieście tysięcy złotych za auta odrestaurowane.

  - Jest to samochód legenda. Jeśli ktoś wyobraża sobie amerykańskie auto z tamtych lat, to mustang jest pierwszą myślą - stwierdza Piotr Sielicki, redaktor naczelny magazynu Classicauto. Dodaje, że ten konkretny egzemplarz to Mustang Coupe z drugiej połowy lat 60. - Nie jest to najbardziej sportowa wersja tej generacji, ale mimo wszystko bardzo szkoda, gdy prawdziwa legenda motoryzacji ulega wypadkowi. Auto nie było raczej bezcennym egzemplarzem w historii modelu, jednak trzeba pamiętać, że dla właściciela mogło być spełnieniem marzeń i stanowić wyraźną wartość materialną oraz sentymentalną - mówi Sielicki.

  Ale nie wszystkim miłośnikom starej motoryzacji mustanga szkoda.

  - Nie przepadam za tym samochodem, bo on kiepsko jeździ. Dla mnie mustang składa się w 95 procentach z legendy, której nie rozumiem, bo ładnych amerykańskich samochodów jest wiele - mówi Jacek Balkan, dziennikarz motoryzacyjny TOK FM.

  mś/pm