Szefowa Biura Bezpieczeństwa: na tramwaje bym dziś nie liczyła

Warszawa

TVN24Ewa Gawor o 11 listopada w stolicy

Ewa Gawor - szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na antenie TVN24, w porannym programie "Wstajesz i wiesz", zachęcała warszawiaków do korzystania z metra. - Na tramwaje bym nie liczyła - powiedziała. Opowiedziała również o utrudnieniach, jakie 11 listopada czekają na mieszkańców stolicy.

Ewa Gawor przypomniała, że - według założeń organizatorów - najliczniejszy ma być marsz Komitetu Obrony Demokracji, gdzie zgłoszono obecność 100 tys. osób. Drugi – narodowców, na którym spodziewana liczba uczestników to 50 tys.

Liczne mają być też dwa marsze antyfaszystów organizowane pod hasłem "Protest przeciwko nacjonalizmowi". Łącznie spodziewanych jest tam około 5 tys. osób. Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na duże utrudnienia w ruchu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT UTRUDNIEŃ

Przede wszystkim metro

O 11.11 wyruszą uczestnicy Biegu Niepodległości. Na jego starcie utrudnienia czekają już od godz. 5.

- Proszę pamiętać, że to wpływa również na ruch poprzeczny, bo jeżeli wyłączamy główną ulicę, to dotyczy również ruchu poprzecznego. Utrudnienia są duże. Regulamin biegu to jest dwie godziny, więc osoby, które w tym czasie wyścigu nie ukończą będą musiały zejść z trasy, bo wjadą samochody - mówiła.

Z kolei o 12.30 rozpoczyna się marsz KOD-u z placu Narutowicza. - Zaznaczam, że uczestnicy spotykają się o 11.30, jeżeli dużo osób przyjdzie już w tym czasie, to może to wpłynąć na wyłączenie ruchu na placu Narutowicza. Proszę pamiętać, że tam jest linia tramwajowa, którą będziemy musieli wyłączyć - ostrzegała.

O godz. 14 z ronda Dmowskiego rusza marsz narodowców. - Jego uczestnicy spotykają się już o 12.30, w centralnym punkcie Warszawy, gdzie przecinają się al. Jerozolimskie z ul. Marszałkowską i znowu to dotyczy trakcji tramwajowej - informowała.

Dodała, że na tramwaje dziś nie powinniśmy liczyć. - Mamy metro, które będzie jeździło częściej niż w dzień powszedni, dlatego zachęcam, jeżeli ktoś musi korzystać z komunikacji miejskiej to bardzo proszę metro - mówiła.

Będą informować

Ewa Gawor przypomniała, że miasto będzie na bieżąco informowało o utrudnieniach. - Po pierwsze nasza infolinia 19115. Również infolinię uruchomiła policja. Będą również informacje na stronie Zarządu Transportu Miejskiego - przypominała.

- Odwołane zostało zgromadzenie, które miało się odbyć o 12 na Placu Bankowym - poinformowała Gawor. Oznacza to, że na placu nie będzie wyłączana trakcja tramwajowa.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z 11 LISTOPADA

kz/mś