Szczyt NATO: zamknięte ulice i "Poniatówka"

Warszawa

Utrudnienia na Pradze Południe | UM Warszawa
Utrudnienia na Ochocie | UM Warszawa
Utrudnienia w centrum | UM Warszawa
Utrudnienia na Woli | UM Warszawa
Utrudnienia w Śródmieściu | UM Warszawa
Utrudnienia na Starym Mieście | UM Warszawa
Utrudnienia na Pradze Południe | UM Warszawa
Utrudnienia na Ochocie | UM Warszawa
Utrudnienia w centrum | UM Warszawa
Utrudnienia na Woli | UM Warszawa
Utrudnienia w Śródmieściu | UM Warszawa
Utrudnienia na Starym Mieście | UM Warszawa

Władze miasta ostrzegają warszawiaków przed kolejnymi utrudnieniami w związku ze szczytem NATO. Od 7 lipca zamknięte zostaną ważne ulice w centralnych dzielnicach. Zakazy będą dotyczyć także pieszych.

Z największymi utrudnieniami trzeba się liczyć w okolicach Stadionu Narodowego, Starego Miasta i w ścisłym centrum.

Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Miodowa, Emilii Plater, Poznańska.

Na część z tych ulic (al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, a także na most i al. Józefa Poniatowskiego) nie wejdą również piesi. Trasy te zostaną całkowicie zamknięte.

Nieczynna plaża i plac Zamkowy

Podczas trwania szczytu nieczynna będzie również plaża (na odcinku między mostem Poniatowskiego, a Świętokrzyskim), po wschodniej stronie Wisły.

Dobrych wiadomości nie ma także dla tych, którzy chcieliby zwiedzić okolice Zamku Królewskiego. Cały plac Zamkowy będzie niedostępny, ale tylko pierwszego dnia szczytu (tj. w piątek, 8 lipca).

Ważną informacją dla kierowców są utrudnienia na drodze z Lotniska Chopina, czyli na ul. Żwirki i Wigury i na ul. Grzybowskiej. Jak informują urzędnicy, ulice te nie będą zamknięte dla ruchu, ale w czasie przejazdu kolumn z gośćmi policja będzie wstrzymywała ruch.

Zakaz przewozu towarów niebezpiecznych

Oprócz zamkniętych ulic, na czas trwania szczytu NATO wojewoda mazowiecki wprowadził zakaz przewozu towarów niebezpiecznych. Chodzi o materiały wybuchowe, zapalne i samozapalne, trujące, promieniotwórcze i żrące.

Zakaz będzie obowiązywał od 7 lipca 2016 od godziny 0:00 do 9 lipca 2016 do godziny 24:00. Niebezpiecznych substancji nie będzie można przewozić w okolicach Stadionu Narodowego, Teatru Narodowego, Zamku Królewskiego, Pałacu Prezydenckiego u czterech hoteli: Marriott, Sheraton, InterContinental i Hyatt Regency Warsaw.

Urzędnicy przekonują, że wszelkie zakazy są wprowadzone "ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO". Policja przestrzega też, że przekazywane informacje o utrudnieniach mogą ulegać zmianie lub uzupełnieniu.

"Natomiast w trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic" - czytamy w komunikacie.

Zmiany też na lotnisku Chopina

W związku ze szczytem NATO i odbywającymi się pod koniec lipca Światowymi Dniami Młodzieży nowy model zarządzania kontrolą bezpieczeństwa wprowadza też Lotnisko Chopina.

Pasażerowie i bagaże będą podlegać bardziej dokładnemu systemowi ochrony. Dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują m.in. więcej patroli, zmiany w organizacji ruchu i postoju przed terminalem, a także nowe systemy monitoringu umożliwiające zapisywanie numerów rejestracyjnych pojazdów.

CZYTAJ TAKŻE: Ćwiczenia antyterrorystów nad Śródmieściem. Desant z helikoptera na wieżowiec.

Helikopter nad Śródmieściem
Kontakt 24

kw/sk