Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

"Sytuacja zaskakująco dobra"

Ulice

Trasa Toruńska i Wisłostrada - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Trasa Toruńska i Wisłostrada - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Luźno na wylotówkach, dobrze w centrum, gorzej w Alejach Jerozolimskich czy na Bitwy Warszawskiej - sprawdzamy sytuację na drogach w czasie przedświątecznych wyjazdów.

- Jestem na rondzie Radosława i sytuacja w tym miejscu jest zaskakująco dobra - relacjonował godzinie 16.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Nawet dojazd do centrum handlowego nie sprawia kierowcom większych kłopotów - dodaje. Jak mówił Zieliński, przejazd al. Jana Pawła II od al. Solidarności w kierunku ronda Radosaława, odbywa się bez większych kłopotów. - Ten odcinek trasy przejechałem w cztery minuty - relacjonuje Zieliński.

Gorsza sytuacja w Alejach Jerozolimskich w kierunku ronda Zesłańców Syberyjskich. Zamknięcie ul. Dźwigowej, pobliskie dwa centra handlowe sprawiają, że w Alejach od strony Pruszkowa jak i od strony centrum utworzył się korek. - Tymczasem kierowcy chcą wjechać w Prymasa Tysiąclecia w kierunku mostu Grota-Roweckiego - relacjonuje Zieliński. Nienajłatwiej mają również podróżujący ul. Bitwy Warszawskiej. Tu również trzeba chwilę postać.

Jak relacjonuje stojąca przy al. Krakowskiej Agnieszka Czajkowska, reporterka TVN24, na razie tłoku nie ma.

Podobna sytuacja na Trasie Siekierkowskiej. - Bez problemu przejechałem mostem Siekierkowskim w stronę Marsa - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Delikatny korek zaczyna się na ul. Płowieckiej w stronę wyjazdu z miasta - dodaje.

Kierowcy nie mogą również narzekać na Trasę Toruńską w stronę Marek. Zawsze zakorkowana arteria obecnie jest przejezdna. Internauci informują z kolei, że problemów dostarcza zamknięcie skrętu w lewo w Łabiszyńską z Toruńskiej (przy basenie Polonez).

Jeszcze lepiej jest na wylotówce na Gdańsk. - Wybrzeże Gdyńskie w rejonie mostu Północnego jest przejezdne. Czasami nie ma żadnego samochodu- relacjonuje Zieliński.

Na filmie Wisłostrada na Mokotów - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Na filmie Wisłostrada na Mokotów - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Sytuacja na Wisłostradzie - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Sytuacja na Wisłostradzie - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Policja apeluje o ostrożność

Jak informuje stołeczna policja, dzisiejszy dzień jest dość niebezpieczny na stołecznych drogach. - Do 15.00 odnotowaliśmy 70 kolizji - informuje Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji. - Około 15.30 byliśmy w trakcie rozliczania aż sześciu wypadków - dodaje. Policjanci apelują o spokojną i przemyślaną jazdę.

su/mz

Pozostałe wiadomości