TVN Warszawa | Ulice

Na ulice Warszawy wyjadą załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Fajerwerki stresują zwierzęta
Fajerwerki stresują zwierzęta TVN24
wideo 2/2
Zwierzęta podczas nocy sylwestrowej

Pomogą spłoszonym hukiem fajerwerków czworonogom, które uciekły, zagubiły się lub uległy wypadkowi. Sylwestrowy Zwierzęcy Patrol w nocy z piątku na sobotę będzie pełnił służbę na ulicach Warszawy i jej obrzeżach.

Sylwestrowa noc to bardzo trudny czas dla zwierząt, głównie psów i kotów. Zwierzęta źle reagują na huk petard i wybuchy fajerwerków - bardzo często uciekają i chowają się. Na pomoc tym, które uciekły, zagubiły się bądź uległy wypadkowi na ulice Warszawy oraz okolic, wyjadą załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu.

Organizatorzy akcji ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego przypominają o tym, jak dokonuje się prawidłowego zgłoszenia interwencji.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Gdzie zgłaszać zaginięcie zwierzaka w sylwestra?

Do dyspozycji są dwa numery telefonów: 666 333 525, pod którym przez całą noc będą dyżurować pracownicy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego oraz 986 - numer Eko-Patrolu Straży Miejskiej. W zgłoszeniu należy dokładnie przedstawić zaistniałą sytuację podając jak najwięcej danych, takich jak: województwo, powiat, gmina, miasto, nazwa ulicy, na której miało miejsce zdarzenie, numer najbliższego budynku lub opisać miejsce w sposób umożliwiający szybkie jego zlokalizowanie. Trzeba też podać swoje dane, aby ratownicy mogli skontaktować się ze zgłaszającym w przypadku takiej konieczności.

Gdy zgłoszenie zostanie przyjęte, na miejsce wysyłana jest załoga interwencyjna, która zaopiekuje się zwierzęciem i udzieli pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Gdy zwierzę ma czipa, właściciel zostanie poinformowany o znalezieniu. W przypadku braku czipa patrol odwiezie pupila do schroniska.

Korzystaj z naszej pomocy odpowiedzialnie! Gdy wpływa do nas zgłoszenie, które jest żartem, w tym samym czasie ktoś naprawdę może potrzebować pomocy.

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości