Ulice

Świętokrzyski otwarty. Ograniczenie do 40 km/h

Ulice

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMost Świętokrzyski otwarty

Ruch na moście Świętokrzyskim został przywrócony w czwartek po godzinie 14. Na razie obowiązuje na nim ograniczenie prędkości do 40 km/h i masy pojazdów do 3,5 tony. Tunel Wisłostrady wciąż jest zamknięty.

Mostem będzie mogła kursować komunikacja miejska. Ruch z normalną prędkością będzie prawdopodobnie przywrócony za 2 do 3 tygodni.

W związku z tym objazd dla samochodów ciężarowych poprowadzony zostanie przez most Siekierkowski do Wału Miedzeszyńskiego i dalej do mostu Grota-Roweckiego.

W ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona sytuacji na budowie stacji metra Powiśle. W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpił tam wyciek wód gruntowych i osunięcie ziemi. Stacja jest zalana, a budowa wstrzymana.

Zaraz po tym wydarzeniu zamknięte zostały most Świętokrzyski i tunel Wisłostrady. Okazało się, że most było poza zasięgiem ewentualnych skutków osunięcia gruntu, więc mógł zostać otwarty.

BEZ WISŁOSTRADY PRZEZ KILKA TYGODNI

Znacznie poważniejsza sytuacja dotyczy tunelu Wisłostrady. Nie wiadomo, czy ubytek gruntu pod jego fundamentami nie zagraża samej konstrukcji. Dopóki nie zostanie to ustalone i ewentualnie uzupełnione, tunel pozostanie wyłączony.

Wykonawca II linii metra razem z ratuszem szykuje objazdy. Ruch w kierunku Żoliborza będzie odbywał się starą jezdnią Wisłostrady, między BUW-em, a Centrum Nauki Kopernik. Ruch w kierunku Mokotowa - ulicami Powiśla. Jak ustalił portal tvnwarszawa.pl, taka sytuacja może potrwać wiele tygodni.

CO SIĘ STAŁO NA BUDOWIE STACJI POWIŚLE

W związku z otwarciem mostu, autobusy linii 102, 162, 444, N13, N14, N63, N64 wróciły na swoje trasy podstawowe. Ponadto wznowione zostało funkcjonowanie przystanków: POMNIK SYRENY 04 i 53.

roody

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości