Święta na drogach: w Warszawie gorzej, w Polsce bezpieczniej niż rok temu

Warszawa

archiwum TVN24Święta na stołecznych ulicach

Kilkadziesiąt kolizji, kilkanaście wypadków, kilkunastu rannych i jedna osoba zabita. Policja podała pierwsze statystyki dotyczące sytuacji na stołecznych drogach. W Warszawie jest gorzej niż rok temu, za to w całej Polsce - lepiej.

Policja na bieżąco dzieli się statystykami dotyczącymi ruchu na stołecznych drogach podczas długiego świątecznego weekendu.

11 wypadków

Jak informuje Piotr Świstak z KSP, od 23 do 25 grudnia w garnizonie warszawskim (miasto i ościenne powiaty) doszło do 19 wypadków, w tym do 11 w stolicy. - 14 osób zostało rannych, 11 w Warszawie. W Warze jedna osoba zginęła - mówi Świstak.

Dodaje, że w całym garnizonie doszło do 360 kolizji, z czego na stołecznych drogach policjanci interweniowali 171 razy.

Zatrzymano 19 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu - 11 z nich w stolicy.

W Warszawie gorzej...

Na warszawskich drogach było więc gorzej niż w 2015 roku. Wtedy policja poinformowała, że w mieście zatrzymano 25 nietrzeźwych kierowców, a w czasie świąt (od czwartku do niedzieli) doszło do 88 kolizji i czterech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne. Nikt nie zginął.

... ale w Polsce lepiej

W tym roku, w Wigilię i pierwszy dzień świąt na polskich drogach doszło do 103 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 137 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 340 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w poniedziałek PAP Komenda Główna Policji.

Jak podał młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, zanotowano poprawę względem ubiegłego roku - wtedy w analogicznym okresie doszło do 119 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 173 zostało rannych; zatrzymano 477 nietrzeźwych kierowców.

W święta w Wawrze zginął kierowca:

W Wawrze zginął kierowca
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

PAP/kz/r