Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Święta na drogach: 125 kolizji i 22 wypadki

Ulice

| Fakty po południufot. tvnwarszawa.pl

Do 4 wypadków doszło w Niedzielę Wielkanocną na stołecznych drogach. Ranne zostały dwie osoby.

- Było też 7 kolizji, zatrzymanych zostało 19 nietrzeźwych kierowców – mówi Andrzej Browarek z biura prasowego stołecznej policji.

Znacznie gorzej było w sobotę. - 23 kwietnia w Warszawie doszło do 24 kolizji i sześciu wypadków - jeden śmiertelny - poinformowała komenda stołeczna policji. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przy rondzie Starzyńskiego. Tam mężczyzna wpadł pod tramwaj.

W sobotę dwie osoby zostałyranne, a policja zatrzymała 34 nietrzeźwych kierowców. Dla porównania: w ubiegłym roku w Wielką Sobotę było mniej wypadków – tylko pięć. Więcej było kolizji - aż 50.

Wyjazdy i wypadki

Wielki Piątek w Warszawie mijał pod znakiem korków i utrudnień na drogach. Bywało niebezpiecznie. Przez cały dzień odnotowała 94 kolizje oraz dwanaście wypadków. Nawet wieczorem, po szczycie wyjazdowym, doszło do groźnego zdarzenia - po wypadku na Grochowie zablokowane zostało skrzyżowanie. Osiem osób było rannych, policja zatrzymała 32 nietrzeźwych kierowców.

Uwaga na słońce!

Policja apeluje o ostrożność. Funkcjonariusze drogówki podkreślają, że ładna pogoda często skłania kierowców do brawury i szybszej jazdy. Apelują więc, by zdjąć nogę z gazu. Tym bardziej, że chwilami jazdę utrudnia oślepiające słońce.

PRZEDŚWIĄTECZNY POŚPIECH: POLICYJNE KONTROLE MAJĄ ZAPOBIEC TRAGEDIOM - ZOBACZ REPORTAŻ.

Zobacz statystyki z całego kraju

bf/roody/bako

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty po południu