Wypadek z udziałem dwóch ciężarówek. Jedno z aut przewoziło klatki z drobiem

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na DK60

We wtorek rano w miejscowości Świerczynek koło Płocka, na drodze krajowej numer 60, zderzyły się auto osobowe i dwie ciężarówki. Jedna osoba trafiła do szpitala. Z naczepy jednego z tirów częściowo wypadł ładunek - klatki z kurami.

O wypadku poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie na Facebooku. Na opublikowanych zdjęciach widać samochód osobowy leżący na boku w przydrożnym rowie, ciężarówkę stojącą w poprzek drogi oraz kolejną na poboczu. Drugi tir przewoził klatki z kurami. W wyniku zderzenia część ładunku wypadła na jezdnię. Zwierzęta ze zniszczonych klatek rozeszły się po okolicy.

Jak poinformował nas Edward Mysera, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do służb o godzinie 5.31. - W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy i dwa ciężarowe. Poszkodowana została jedna osoba. Nasze działania polegały na ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - przekazał strażak. Dodał, że z jednej z ciężarówek wypadła część ładunku. - Było to około 200 sztuk żywych kur. Ładunek został wyłapany między innymi przez pracujących na miejscu strażaków - poinformował Mysera.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy z OSP Drobin oraz dwa zastępy z PSP Płock. Na czas akcji służb droga była zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy. Strażacy zakończyli swoje działania po około czterech godzinach od zgłoszenia.

Informowaliśmy również o tragicznym wypadku pod Wyszkowem:

Śmiertelny wypadek na DK62 w miejscowości Kamieńczyk
Śmiertelny wypadek na DK62 w miejscowości KamieńczykKPP w Wyszkowie / Facebook

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Drobin

Pozostałe wiadomości