Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Świadkowie Jehowy na Legii. Darmowa komunikacja dla uczestników

Warszawa

legia.comStadion Legii

Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia w okolicy stadionu Legii. W weekend odbędzie się tam Kongres Świadków Jehowy. A jego uczestnicy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

Kongres potrwa trzy dni - od 9 do 11 sierpnia. Przez te trzy dni Łazienkowska będzie wyłączona z ruchu. Nie będzie też możliwości parkowania. Zakaz będzie dotyczył także ulic Hoene-Wrońskiego i Myśliwieckiej.

Kierowcy, którzy skręcą w Łazienkowską z Czerniakowskiej będą mogli dojechać tylko do parkingu przy Torwarze. Objazd zamkniętego odcinka ulicy będzie prowadził ulicami Myśliwiecką i Szwoleżerów.

Objazdem pojadą też autobusy linii: 107, 159 oraz nocnych N33 i N93. "Autobusy linii 171 w kierunku Torwaru pojadą ul. Czerniakowską i dojadą do przystanku Legia Stadion. W przeciwnym kierunku pojadą ulicami: Czerniakowska - Szwoleżerów - Myśliwiecka. W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo Sedlaczka autobusy linii 107, 159 i 171 zostaną skierowane na zmienione trasy" - ostrzega ratusz.

Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że zmiany będą obowiązywały od początku kursowania linii dziennych w piątek aż do zakończenia takich kursów w niedzielę. Szczegóły zmian można sprawdzić na stronie ZTM.

Darmowa komunikacja

Jak się okazuje, uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z... darmowych przejazdów komunikacją miejską. Zarządzenie prezydenta w tej sprawie zostało wydane pod koniec lipca. Będzie obowiązywało od 5 do 14 sierpnia. Dotyczy wyłącznie kursów odbywających się w pierwszej strefie biletowej.

Do darmowego przejazdu będzie uprawniał identyfikator uczestnika. Podczas kontroli trzeba będzie okazać dokument tożsamości.

Miasto twierdzi, że decydując o darmowych przejazdach w takich przypadkach, nie są przygotowywane uzasadnienia. Jak tłumaczy Tomasz Demiańczuk z biura prasowego ratusza, wiosek o darmowe przejazdy komunikacją miejską podczas wydarzeń okazjonalnych mogą składać "organizatorzy wydarzeń i imprez".

Taki wniosek trafia do członków zespołu, w skład którego wchodzą przedstawiciele kilku biur urzędu miasta oraz Zarząd Transportu Miejskiego. - W przypadku wydarzeń, w których uczestniczy ponad tysiąc osób, decyzję o zgodzie na darmowe przejazdy podejmuje zespół koordynujący. Przy mniejszych wydarzeniach prezydent podejmuje decyzję na podstawie opinii przygotowanych przez członków zespołu. Dla decyzji nie są sporządzane uzasadnienia - zaznacza Demiańczuk.

Wylicza też, że z darmowych przejazdów mogli korzystać między innymi uczestnicy Orange Warsaw Festival, Parafiady, Biegu Powstania Warszawskiego czy wolontariusze akcji "Żonkile".

Wiosną informowaliśmy o planach budowy ośrodka treningowego Legii pod Warszawą:

Wizualizacja Legia Training CenterLegia Warszawa
wideo 2/2

kk/r