Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie? "To nieuniknione"

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plBędą parkomaty?

Władze Pragi Południe przekonują, że prędzej czy później na Saskiej Kępie będą musiały stanąć parkomaty. Wprowadzenie strefy płatnego parkowania chcą jednak skonsultować z mieszkańcami.

Niemal połowa samochodów parkuje na Saskiej Kępie niezgodnie z przepisami, powinna tam powstać strefa płatnego parkowania - tak wynika z analizy, która powstała na zlecenie ratusza. Do wniosków z dokumentu odnieśli się dzielnicowi urzędnicy.

Spytają mieszkańców

- Uważamy, że powstanie na Saskiej Kępie strefy płatnego parkowania jest nieuniknione choć musi być najpierw poddane ocenie społeczności osiedla – zaznacza Jerzy Gierszewski, rzecznik Pragi Południe.Deklaruje, że samą analizę i pomysł ustawienia parkomatów zamierzają skonsultować z mieszkańcami w pierwszym kwartale przyszłego roku. - Ponadto zarząd dzielnicy uważa, że przedstawioną analizę, generalnie, należy ocenić pozytywnie. Wdrożenie wielu wniosków zawartych w tym dokumencie z pewnością ułatwi życie mieszkańcom Saskiej Kępy – tłumaczy Gierszewski.A co z problemem parkowania aut niezgodnie z przepisami na osiedlu? - Problem parkowania niezgodnie z przepisami jest problemem wielu atrakcyjnych rejonów miasta. Nie jest to wyjątkowa cecha Saskiej Kępy. Niemniej jednak będziemy podejmować wszelkie dostępne działania wymuszające prawidłowe parkowanie - zapewnia rzecznik.Dodaje, że chodzi o wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i apelowanie do służb o kontrolę.Ratusz na razie nie przesądza, czy na Saskiej Kępie powstanie strefa płatnego parkowania. Ostateczną decyzję w sprawie ustawienia parkomatów podejmuje Rada Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Zaparkować na Saskiej Kępie w 5 minut? "Mieliście duże szczęście"

Szukamy miejsca parkingowego na Saskiej Kępie
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

ran/sk