Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Straż Miejska wróciła z fotoradarami

Ulice

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

- Wróciliśmy z fotoradarami na ulice - poinformowała tvnwarszawa.pl Monika Niżniak, rzecznik Straży Miejskiej. Na razie funkcjonariusze uzbrojeni w sprzęt do namierzania piratów drogowych będą pojawiać się w sześciu miejscach. Radiowozy z mobilnymi fotoradarami są dwa, więc służbę będą pełnić rotacyjnie.

Kontrola zaczęła się na dobre we wtorek. Rano dwa radiowozy z fotoradarmi stanęły przy ulicy Grochowskiej 295, a także w okolicy skrzyżowania ulic Sobieskiego i Beethovena, w kierunku centrum.

Sześć miejsc. Na razie

Chociaż straż wytypowała, a ZDM oznakował, jeszcze cztery miejsca do kontroli (przy Połczyńskiej 82, Hynka 2, Ostrobramskiej 85 i Puławskiej 499 w kierunku centrum), to wozy z odpowiednim sprzętem są tylko dwa.

- Kontrole będziemy prowadzić rotacyjne - zaznacza Niżniak. - Upubliczniamy informacje, bo chcemy przeciwdziałać, a nie zaskakiwać - dodaje.

Kontrole będą odbywały się w godz. 8-20. Łapani mają być tylko kierowcy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.

Kolejne w planach

Kontrolowanych miejsc ma być więcej. SPRAWDŹ, GDZIE JESZCZE MAJĄ POJAWIĆ SIĘ FOTORADARY.

Zgodnie z nowymi przepisami, miejsca prowadzenia kontroli muszą zostać dokładnie oznakowane. Na nowe rozporządzenie ministerstwa infrastruktury i zgodę na ustawienie znaków strażnicy czekali od 10 miesięcy. Bez tego nie mogli używać fotoradarów.

ran/mz