Ulice

Sprawdź nowe objazdy Wisłostrady

Ulice

Urząd MiastaObjazdy tunelu Wisłostrady

Ratusz oficjalnie przedstawił objazdy zamkniętego tunelu Wisłostrady. Pierwsze zmiany czekają kierowców już w piątek w nocy. Następne w niedzielę.

- Z piątku na sobotę zostanie wprowadzony objazd w stronę Żoliborza - wyjaśnia Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów.

Objazd w stronę Żoliborza

Kierowcy pojadą pod prąd Wybrzeżem Kościuszkowskim od skrzyżowania Wisłostrady z ul. Ludną. Przejadą koło Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Przed skrzyżowaniem z ul. Karową wrócą na właściwą jezdnię Wiłsotrady.

W związku z poprowadzonym przez Wybrzeże objazdem konsorcjum budujące II linię mera buduje przejazd na wysokości ulicy Jaracza. Połączy on Wybrzeże Kościuszkowskie ze starym odcinkiem Wisłostrady, biegnącym przy Centrum Nauki Kopernik.

W niedzielę przez Powiśle

Z niedzieli na poniedziałek wprowadzony zostanie objazd przez ulice Powiśla w stronę Mokotowa. Kierowcy pojadą ulicami Karową - Browarną - Topiel - Kruczkowskiego do ul. Ludnej.

Wszystkie te ulice na czas zmiany w organizacji ruchu będą jedokierunkowe.

Ciężarówki przez Siekierkowski

Po godzinie 14.00 przywrócony został ruch na moście Świętokrzyskim, jednakże obowiązuje na nim ograniczenie prędkości do 40 km/h. Korzystać z niego mogą jedynie pojazdy do 3,5 tony.

- W związku z tym objazd dla samochodów ciężarowych poprowadzony zostanie przez most Siekierkowski do Wału Miedzeszyńskiego i dalej do mostu Grota-Roweckiego - informuje Kunert.

W związku z zamknięciem tunelu

linia 185 kursuje wciąż na trasie objazdowej która prowadzi ulicami:

-w kierunku pętli URSYNÓW ZACH. od skrzyżowania Wybrzeże Kościuszkowskie/Karowa: Karowa – Dobra – Solec – Ludna – Solec i dalej swoją trasą;

- w kierunku pętli GWIAŹDZISTA od skrzyżowania Solec/Ludna: Ludna – Solec – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie i dalej swoją trasą;

W najbliższych dniach na objazdy zostaną skierowane też linie 166, 118, 105 i 162.

CZYTAJ WIĘCEJ O OBJAZDACH DLA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Wyciek na budowie metra

Z poniedziałku na wtorek na budowanej stacji Powiśle II linii metra, doszło do wycieku pod tunelem Wisłostrady. Do wnętrza stacji dostała się nie tylko woda gruntowa, ale też piasek. I właśnie od tego, ile piasku brakuje teraz ponad stacją zależy, jak długo potrwa zamknięcie Wisłostrady. Ten ubytek będzie bowiem trzeba uzupełnić betonem, który następnie będzie musiał jeszcze stężeć.

SPRAWDŹ CO SIĘ STAŁO NA BUDOWIE METRA

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości