Sprawdź, gdzie w weekend nie zaparkujesz

Warszawa

| PAP, New York Tmes, Reutersfot. Targeo/tvnwarszawa.pl

Służby miejskie przygotowują się do uroczystości związanych z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. Już w piątek rano zaczęły obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Straż miejska ostrzega, że będzie odholowywać samochody zaparkowane w niedozwolonych miejscach.

Kierowcy od piątku nie moga parkować na Krakowskim Przedmieściu od Królewskiej do Trębackiej i przy placu Hoovera. Zakaz obowiązywać będzie również na chodniku i miejscach parkingowych, do poniedziałku, do godziny 8.00.

Utrudnienia w sobotę...

Zakaz pojawił się także w sobotę na ulicy Ossolińskich i na parkingu od strony placu marszałka Józefa Piłsudzskiego, pomiędzy Ossolińskich a Tokarzewskiego.

Na Długiej pomiędzy Miodową, a Kilińskiego nie można zatrzymywać się do godz. 14.00 w niedzielę.

... i w niedzielę

Największych utrudnień można spodziewać się w niedzielę. Kierowcy pamiętać muszą, że znaki zakazu zatrzymywania staną w wielu miejscach już o połnocy z soboty na niedzielę. Na placu Teatralnym i na Karowej od wiaduktu Markiewicza do Furmańskiej obowiązywać będzie do północy z niedzieli na poniedziałek.

Do godz. 18.00 w niedzielę nie będzie się można zatrzymywać na Świętojańskiej.

Do godz. 16.00 po wschodniej stronie ulicy Podwale od Senatorskiej wyłączonych zostanie 20 miejsc parkingowych.

Do godz. 13.00 na ulicy Powązkowskiej od Prymasa Tysiąclecia do Krasińskiego, na zatoczkach, parkingu przy bramie i pętli autobusowej.

Od godz. 7.00 wyłączony z ruchu zostanie jeden pas ruchu ulicy Powązkowskiej od Prymasa Tysiąclecia do Krasińskiego.

Zakaz ruchu obowiązywać będzie na ulicach: Świętojańskiej, Dziekanii, Kanonii i Jezuickiej. Straż miejska ostrzega, że pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela.

Możliwe objazdy

W związku z uroczystościami od soboty 9 kwietnia do niedzieli 10 kwietnia autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku PL.PIŁSUDSKIEGO 02.

Zarząd Transportu Miejskiego zastrzega też, że jeżeli ulice, przy których planowane są uroczystości będą nieprzejezdne, linie zostaną skierowane na najbliższe trasy objazdowe.

wp/par