Sobota na kółkach. Najpierw rowerzyści, potem rolkarze

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plSobotnie utrudnienia w Wilanowie

W sobotę mieszkańców stolicy czekają duże utrudnienia. Na ulice o 10.30 wyjechali rowerzyści, a o 19 swój przejazd zaplanowali rolkarze.

Punktualnie o 10.30 rozpoczął się wyścig "Vienna Life Lang Team".

- Ulice są sukcesywnie zamykane, ale to nie powoduje paraliżu komunikacyjnego - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Tegoroczna edycja jedzie ulicami Wilanowa. Organizatorzy przygotowali cztery dystanse. 10, 30, 60 oraz 90 kilometrów. Pierwszy pokonywany jest w ramach "rodzinnej parady". Jest to rekreacyjny przejazd uczestników bez pomiaru czasu. Inaczej na pozostałych dystansach - tam nad przebiegiem wyścigu czuwa załoga sędziowska.

Na czas przejazdu rowerzystów nieprzejezdne dla ruchu są ulice: S. Kostki Potockiego, Z. Vogla, Ruczaj, Prętowa, Rosy, Sągi w Wilanowie. Uczestnicy dojadą też do Konstancinia-Jeziorny i Parceli-Obory. Utrudnienia zakończą się około 16.30.

Jednocześnie od piątku do soboty do godziny 22.00 obowiązuje zakaz wjazdu na ul. Cendrowskiego i St. Kostki Potockiego

Jak informuje ratusz na czas wyścigu przewidziano zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.

"Autobusy linii 163 od skrzyżowania ulic Sytej i Z. Vogla pojadą ulicami: Syta, Metryczna i Bruzdowa do krańca "Kępa Zawadowska". Linia 164 będzie kursowała ulicami Przyczółkową, Augustówka do ul. Sytej. Linia 710 będzie jeździła ul. Warszawską. Trasy linii 725 (w kierunku krańca "Kępa Okraszewska - Cmentarz") i L16 zostaną skrócone do przystanku "Wilanówka" na ul. Okrzeszyn. Natomiast autobusy linii L15 i L21 będą jeździły ul. Wilanowską." - czytamy w komunikacie o utrudnieniach.

Trasa przejazdu rowerzystów
mat. prasowe

Rolkarze na ulice

W sobotę na ulice Warszawy wyjadą też rolkarze. Przejadą ulicami Śródmieścia i Mokotowa. Tradycyjnie ich spotkanie i przejazd są zaplanowane na godziny wieczorne. Uczestnicy wyruszą o 19.00

Nightskating Warszawa to cykl nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami miasta. Organizatorem jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER, a celem - popularyzowanie jazdy na rolkach i wrotkach jako sportu dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Uczestnicy NightSkating zbiorą się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejadą ulicami: Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Domaniewską, Wołoską, Racławicką, Żwirki i Wigury, Raszyńską, Towarową, Okopową, al. "Solidarności", Marszałkowską, Królewską i znów Krakowskim Przedmieścim.

Jak informuje ratusz, w czasie przejazdu możliwe są wstrzymania ruchu samochodów i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zobacz też jak wyglądały piąte urodziny nightskating:

Trasa przejazdu rolkarzy
UM Warszawa
Piąte urodziny Nightskating
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

md/kz/pm