Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Sobieskiego do remontu Zamkną na 10 dni

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plZamknięta ul

Na przełomie kwietnia i maja drogowcy po raz kolejny zamkną ul. Sobieskiego u zbiegu z al. Witosa. – Musimy wymienić rury, które pękły w połowie marca – tłumaczą urzędnicy.

Ulica będzie zamknięta aż 10 dni, od 27 kwietnia do 7 maja. W tym czasie wymienione zostaną rury, które w połowie marca naprawiono roboczo.

- Wtedy to był doraźny remont, by jak najszybciej udrożnić skrzyżowanie. Teraz SPEC musi te rury wymienić – tłumaczy Wiesław Witek, szef biura koordynacji inwestycji i remontów.

Objazdy jak ostatnio

Nie ma jeszcze szczegółowej organizacji ruchu podczas remontu, ale urzędnicy zapowiadają, że będzie bardzo podobna do tej, która obowiązywała w połowie marca. Przypomnijmy, wtedy zamknięty był odcinek ulicy Sobieskiego od Idzikowskiego do skrzyżowania z Witosa.

Gigantyczna awaria

W połowie marca doszło do gigantycznej awarii rur ciepłowniczych. Gorąca woda zalała całe skrzyżowanie z ul. Sikorskiego i al. Witosa. Doraźny remont trwał kilka dni, teraz ciepłownicy chcą naprawić instalację docelowo.

Marszałkowska też zamknięta

Niestety, naprawa zbiegnie się z planowanym zamknięciem ul. Marszałkowskiej. W związku z kolejnym etapem budowy metra od 30 kwietnia (potrwają do połowy września) zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Marszałkowskiej od ul. Królewskiej do Moniuszki.

mjc/roody