Słup na środku drogi, czyli zwężenie na Szerokiej

Ulice

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plSłup na Szerokiej

Na remontowanej ulicy Szerokiej w Rembertowie można podziwiać... stary słup. Władze dzielnicy tłumaczą, że harmonogram inwestycji zaburzyła opieszałość energetyków. Ulica miała być gotowa w listopadzie, termin przesunięto na koniec marca.

"Warszawa, ul. Szeroka niedaleko Chełmżyńskiej i ... słup na środku drogi" – napisał na Kontakt 24 Monimaroni i przesłała zdjęcie drogowej przeszkody. Stoi ona na odcinku pomiędzy ulicami Traczy i Agrarną. Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. - Słup znajduje się na odcinku, który jest w budowie. Na ten fragment ulicy nie można wjechać. Jest zakaz - relacjonuje Mateusz Szmelter.

Chociaż na ulicy wciąż trwają prace, to nawierzchnia i chodnik wydają się być gotowe, dlatego zasadne jest pytanie o chronologię zadań, którą realizują robotnicy. - Do wykonania pozostała przebudowa linii elektroenergetycznej i po jej wykonaniu kończone będą roboty nawierzchniowe. Przebudowa energetyki została wstrzymana przez brak umowy z RWE - poinformowała nas Katarzyna Roth-Sikorska, naczelnik Wydziału Organizacyjnego urzędu dzielnicy Rembertów. Jak dodała, formalności z RWE ciągną się od 28 października i trwają do dziś. - Umowa z wykonawcą na dokończenie robót została przedłużona do końca marca 2016 roku - dodała.

Tymczasem ten fragment Szerokiej powinien być gotowy już miesiąc temu. - Rzeczywiście słup powinien zostać już przeniesiony. Czekamy na decyzję RWE, kiedy zajmą się swoimi pracami. Przesłaliśmy komplet dokumentów i czekamy na ich stanowisko - sprecyzował Ewaryst Ciesiołka z Wydziału Infrastruktury Rembertowa i zapewniał, że przebieg ulicy jest zgodny z projektem.

Co na to RWE? Firma informuje, że w czerwcu dzielnica Rembertów wystąpiła o uzgodnienie dokumentacji projektowej. - Dopiero 8 grudnia 2015 roku dzielnica dostarczyła brakujące dokumenty, o które prosiliśmy w listopadzie, co umożliwiło realizację kroków dla przygotowania umowy - poinformowała Milena Rusin, specjalista ds. komunikacji w RWE i dodała, że umowa zostanie podpisana po odkupieniu budowanej sieci.

ran,ło/r/b