Ślisko na jezdniach, posypywarki w akcji. Straż ostrzega kierowców

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / Twitter.comTrudne warunki na stołecznych drogach

Opady mokrego śniegu powodują trudne warunki na drogach. Tak będzie przez całą noc. Straż pożarna oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają kierowców. Proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.

We wtorek wieczorem na stołeczne ulice wyjechały 42 posypywarki. Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, swoje działania prowadzą one głównie na wiaduktach i ulicach spadkowych m.in. Dolnej, Belwederskiej, Spacerowej czy Karowej.

- Całodobowo monitorujemy rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością – zaznacza ZOM.

Służby ostrzegają

O trudnych warunkach na drogach informują także IMGW i mazowiecka straż pożarna. Jak ostrzegają, po opadach mokrego śniegu prognozuje się spadek temperatur poniżej 0 st. C, a to z kolei spowoduje oblodzenie dróg i chodników.

"Temperatura minimalna od - 5 st. C na płn.-wsch. Mazowsza do -1 st. C na płd.-zach., przy gruncie -7 st. C na płn.-wsch. i do -1 st. C na płd.-zach." – informuje IMGW.

Środa zimna i pochmurna

W środę w dzień termometry nadal wskazywać będą niskie temperatury, choć już na plusie. Jak przewidują synoptycy TVN Meteo, w Warszawie będą to maksymalnie 2 st. C. Do tego dojdzie wiatr z z kierunków południowych, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 1018 hPa, zaś na niebie dominować będzie duże zachmurzenie.

Posypywarki na stołecznych ulicach
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

jk/sk