Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Ulice

Sławomir Nowak twittuje: "W nocy puścimy ruch na A2"

Ulice

Piotr Zieliński, youtube.comDziś w nocy otworzą autostradę

"Dzisiaj w nocy puścimy ruch na odcinku E A2 (do węzła Pruszków)" - napisał we wtorek po południu na Twitterze minister transportu Sławomir Nowak.

Na godzinę 21 we wtorek zwołana została komisja, która ma zadecydować o otwarciu drogi. Jeśli nie dopatrzy się żadnych uchybień i zaakceptuje nową organizacje ruchu, w nocy Warszawa będzie miała swój pierwszy, na razie bardzo skromny odcinek ausotrady.

- Myślę, że jeszcze jakieś cztery godziny odbiorów - poinformował z kolei o godz. 22 Mariusz Gładki z firmy Budimex, wykonawcy odcinka.

Odcinek E, łączący Konotopę z Pruszkowem ma 7 kilometrów. Razem z nim drogowcy otworzą gotowy już od dawna odcinek trasy S8.

Kładą asfalt

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że odcinek autostrady A2, który połączy Łódź z Warszawą będzie przejezdny na Euro. To raczej się już nie uda, chociaż drogowcy robią co mogą. Według GDDKiA gotowy jest już też odcinek "D". Na odcinku B brakuje zaledwie 2% ostatniej warstwy ścieralnej. Warstwa wiążąca leży już na niemal całym odcinku "A", a wykonawca układa ostatnią warstwę ścieralną.

Na odcinku "C" - gdzie były największe problemy - podbudowa bitumiczna ułożona jest już na ponad 90% długości odcinka, warstwa wiążąca na 87%.

Przejażdżka rowerem

Jak wygląda postęp prac na wszystkich odcinkach można zobaczyć na filmie naszego internauty, który cały odcinek przejechał… rowerem. - Praca wre, bo aż się kurzy - tak autor filmu opisuje najmniej zaawansowaną część autostrady - odcinek "C". Faktycznie, możemy zobaczyć, że w niektórych miejscach nadal jest piach. Widać, jak dużo pracy zostało jeszcze drogowcom.

- Pocieszające jest to, że jest niedziela, a ruch na budowie jest całkiem spory. Ja jednak gotowego tego fragmentu za trzy tygodnie nie widzę - komentuje. Jak informuje internauta, przygotowując film przejechał 110 kilometrów w 7 godzin. - Włączając błądzenia po węzłach - dodaje.

mjc/roody

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Zieliński, youtube.com

Pozostałe wiadomości