Śląsko-Dąbrowski świeci pustkami

Warszawa

Lech Marcinczak | tvnwarszawa.plPustki na moście

Kierowcy nadal niechętnie korzystają z otwartego w poniedziałek mostu Śląsko-Dąbrowskiego. We wtorek ano samochody przejeżdżające przeprawą można było policzyć na palcach jednej ręki.

- Sytuacja nie zmieniła się od wczoraj, mostem jedzie się bardzo szybko – mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który sprawdzał sytuację na udostępnionej w poniedziałek przeprawie około godz. 7.

Z Pragi na Wisłostradę

Kierowcy mogą przejeżdżać al. Solidarności przez plac Wileński i dalej mostem na drugą stronę Wisły w kierunku centrum.

Autobusom i tramwajom na moście pozostał tylko wspólny trambuspas. Od Jagiellońskiej, przez pl. Wileński aż do Radzymińskiej są po dwa pasy ruchu w każdą stronę - jeden dla samochodów, a drugi dla autobusów.

W godzinach szczytu czyli od 6 do 10 i od 15 do 19 jest jednak inaczej. Kierowcy jadący z Pragi zjadą na Wisłostradę i - jeśli jadą na południe - po kilkuset metrach trafią na objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady. Jadący od strony pl. Bankowego za tunelem muszą kierować się wprost na Mariensztat i dalej na ulice Powiśla.

Objazdy mają się jednak zmienić, jak zapowiada ratusz – jeszcze przed początkiem roku szkolnego. Objazd tunelu Wisłostrady z południa na północ będzie prowadził starą jezdnią przy wiślanych bulwarach. Na Mokotów pojedziemy Wybrzeżem Kościuszkowskim.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

ran//ec