Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

"Siła Kobiet" na ulicach. Dziś duże utrudnienia

Warszawa

targeoTrasa przemarszu

W Dzień Kobiet, w popołudniowym szczycie, przez centrum miasta przejdzie manifestacja. Zamykane będą ulice w rejonie placu Konstytucji, ronda Dmowskiego i Sejmu.

Protest zaczęły się w czwartek po południu i są planowane do końca dnia. Odbędą się w trzech odsłonach.

"Wyłączone całe ulice"

Pierwsze to zgromadzenie na rondzie Dmowskiego o godzinie 16.30.

"Kolejne zgłoszono na placu Konstytucji o godzinie 17.45. Jego uczestnicy przejdą Marszałkowską na rondo Dmowskiego" - podaje miasto.

Stamtąd o godzinie 19.00 rozpocznie się przemarsz przed Sejm trasą: Aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Wiejska, Matejki. Według organizatorów zgromadzenie zakończy się o 21.

- W czasie przemarszów wyłączone z ruchu będą obie jezdnie ulic, którymi przejdą uczestnicy zgromadzenia – mówi tvnwarszawa.pl Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

To oznacza kierowanie aut i komunikacji miejskiej na objazdy.

"Chcemy odzyskać przestrzeń"

Manifestacja przejdzie pod hasłem Siła Kobiet.

"Kulminacja demonstracji odbędzie się w sercu miasta – na rondzie Dmowskiego, regularnie zawłaszczanym przez ugrupowania nacjonalistyczne. Chcemy odzyskać przestrzeń publiczną dla kobiet. To właśnie nam, kobietom podejmującym codziennie wysiłek, prowadzącym mało spektakularną walkę w trudnej rzeczywistości należy się pomnik. Postawimy go właśnie 8 marca! Bądźcie tam z nami!" – apelują organizatorzy na Facebooku.

TAK WYGLĄDAŁ CZARNY PROTEST W PAŹDZIERNIKU UBIEGŁEGO ROKU:

Uczestnicy Czarnego Protestu dotarli na plac ZamkowyTVN24
wideo 2/3

ran/r