Siatkówka na Stadionie Narodowym. Saska Kępa będzie zamknięta

Ulice

UM WarszawaUtrudnienia na Saskiej Kępie

W czwartek na Stadionie Narodowym rozpocznie się turniej Lotto Eurovolley Poland 2017. W meczu inauguracyjnym zmierzą się reprezentacje Polski i Serbii. Dla mieszkańców Pragi Południe impreza oznacza utrudnienia.

Ceremonia otwarcia turnieju rozpocznie się o 18.30 i według zapowiedzi organizatorów potrwa dwie godziny. W pierwszym meczu zmierzą się reprezentacje Polski i Serbii. Zagrają te same zespoły, które przed trzema laty zainaugurowały rywalizację w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Cały turniej zostanie rozegrany w pięciu miastach: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Katowicach. Udział w nim weźmie 16 drużyn, a mecze będą rozegrane w czterech grupach. Finał zaplanowano na 3 września w Krakowie.

Utrudnienia

W związku z czwartkowym wydarzeniem, kierowcy jadący przez Saską Kępę będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Od godziny 16 do 20 z ruchu wyłączony będzie obszar ograniczony alejami: Poniatowskiego, Waszyngtona i Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim.

Jadący z Gocławia będą mogli przejechać przez wiadukt ulicy Saskiej, jednak tuż za nim będą musieli skręcić w Brazylijską i a następnie w aleję Stanów Zjednoczonych.

Wjechać do wyłączonej strefy będą mogły tylko autobusy, taksówki oraz mieszkańcy posiadający identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga Południe.

Po zakończeniu meczu policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Komunikacja miejska

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, po zamknięciu strefy Saskiej Kępy, autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały ulicą Francuską i pojadą objazdem ulicami Zwycięzców, Saską i Waszyngtona.

W przypadku zamknięcia przez policję mostu Poniatowskiego i alei Zielenieckiej na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521.

Zobacz też: "Depeche Mode zagrali na Stadionie Narodowym"

Koncert na PGE NarodowymTVN24
wideo 2/1

md/r

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa