Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Seria potrąceń na stołecznych drogach

Warszawa

targeo.plSeria potrąceń na stołecznych ulicach

Wtorek na warszawskich ulicach okazał się bardzo niebezpieczny dla pieszych. Do godz. 16.30 doszło do dziewięciu potrąceń.

Seria zgłoszeń o potrąceniach zaczęła się po godzinie 7.00.

- Kierowca fiata, jadący w kierunku ul. Kwitnącej, nie zauważył dwóch kobiet, przechodzących przez przejście dla pieszych. Obie ofiary trafiły do szpitala - relacjonował, na podstawie opowieści świadków, Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Dziecko do szpitala

Kolejne potrącenie, tym razem dziecka, miało miejsce w Starej Miłośnie. – O godzinie 7.55 na ulicy Gościniec, przy numerze 43, hyundai potrącił pieszego – informuje Tomasz Oleszczuk z biura prasowego KSP. Dziecko trafiło do szpitala.

Na skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej o godzinie 9.50, również na przejściu dla pieszych, została potrącona kobieta. - W wypadku udział brał samochód marki renault – mówi Oleszczuk.

Pieszy pod kołami na Grochowie

6 minut później policja dostała zgłoszenie o kolejnym potrąceniu. – Pieszy został uderzony przez opla na ulicy Grochowskiej, przy numerze 98 - dodaje.

O godzinie 10.05 do policji wpłynęło kolejne zgłoszenie. Na skrzyżowaniu Nowoursynowskiej z Dominikańską hyundai potrącił pieszego na przejściu.

- O godzinie 10.15 na ulicy Grójeckiej, przy Dalekiej, gdzie pieszy został uderzony przez tramwaj - informuje Oleszczuk. Mężczyźnie pomocy udzieliła załoga karetki pogotowia.

Po południu trzy kolejne

Seria potrąceń nie zakończyła się jednak na porannym szczycie. Po południu bilans zwiększył się o trzy kolejne. - Wypadki z udziałem pieszych miały miejsce na ul. 1 Sierpnia 51. Tam przez samochód osobowy została potrącona kobieta. Do kolejnego doszło w Al. Jerozolimskich 42. Ostatnie miało miejsce na ul. Postępu 16 a. W tym przypadku kierowca tira potrącił kobietę - wymienia Rafał Marczak ze stołecznej policji.

wp/mz