Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Samochód w płomieniach. Policja zamknęła tunel, Wola stanęła

Warszawa

Michał/warszawa@tvn.plPożar samochodu

W poniedziałek po południu w al. Prymasa Tysiąclecia zapalił się samochód. Tunel przy Dworcu Zachodnim był zadymiony, dlatego policja zatrzymała ruch w stronę Ochoty. Utworzyły się ogromne korki. Pierwszą informację i zdjęcia na warszawa@tvn.pl przesłał Michał. Przejazd był utrudniony przez około 1,5 godziny.

Informacja o płonącym aucie dotarła do straży pożarnej o godzinie 16.50.

– Pomiędzy tunelem na Prymasa Tysiąclecia, a rondem Zesłańców Syberyjskich doszło do pożaru samochodu – informował Artur Laudy ze stołecznej straży pożarnej. – Samochód został już ugaszony, jednak tunel nadal jest silnie zadymiony – dodawał.

Po godz. 17.30 na miejsce dotarł nasz reporter. - Strażacy wciąż przelewają samochód wodą. Peugeot 307 spłonął doszczętnie - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

"Gigantyczne utrudnienia"

Przejazd w kierunku Ochoty został zamknięty. - Ze względu na zadymienie policja wyłączyła ruch w kierunku tunelu – podawała Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego stołecznej policji.

Przed godziną 17.30 udrożniono jeden pas, ale utrudnienia wciąż były poważne. - Kierowcy bardzo powoli przejeżdżają przy wraku. Utrudnienia są gigantyczne - ostrzegał Węgrzynowicz. Jak mówił, korek w kierunku ronda Zesłańców Syberyjskich zaczynał się już za Obozową. - Utrudnienia są też w przeciwnym kierunku, bo kierowcy zwalniają i przyglądają się - dodał.

Samochody w Al. Jerozolimskich w kierunku centrum stały w korku od węzła Łopuszańska. - Wszystkie pasy zostały udrożnione około godziny 18.15 - poinformowała Jurkiewicz.

Pożar samochodu
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

Autobusy też w korkach

Utrudnienia dotknęły też pasażerów autobusów. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego dotyczą one linii 136, 154, 167, 178, 184, 186, 414 i 523.

W pożarze nikt nie ucierpiał.

Po pożarze, dachowanie

Nie mają dziś łatwego życia kierowcy jadący Al. Jerozolimskimi w kierunku centrum. Najpierw zakorkował je pożar, a następnie doszło do zderzenia i dachowania.

- Około 18.30 w okolicach Łopuszańskiej fiat zderzył się z ciężarówką. W wyniku zderzenia samochód osobowy dachował. W rejonie zderzenia wyłączone są dwa pasy w kierunku centrum - informowała po godzinie 19 Iwona Jurkiewicz.

Pożar samochodu | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Pożar samochodu | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Ogromne korki na Woli | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Ogromne korki na Woli | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Ogromne korki na Woli | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Pożar samochodu | Michał/ warszawa@tvn.pl
Pożar samochodu | Michał/ warszawa@tvn.pl
Pożar samochodu | Michał/ warszawa@tvn.pl

wp/b